انتشار:  یک‌شنبه 27 مرداد 1398  ::  14:02   

عذرخواهی اسعد الزعبی از کردهای کردستان عراق

سرویس سوریه - در پی انتشار پیام اهانت آمیز اسعد الزعبی عضو سابق ائتلاف مخالفین سوریه و توهین به کردها، وی در اظهاراتی عنوان کرد: از کردهای کردستان عراق عذر می خواهم، منظورم PYD بود.

به گزارش کردپرس، در پی انتشار پیام اهانت آمیز ژنرال اسعد الزعبی عضو سابق ائتلاف مخالفین سوریه و توهین به کردها از سوی این عضو سیاسی ائتلاف ملی سوریه، وی با تلویزیون روداو با اشاره به این پیام خود در اظهاراتی عنوان کرد: منظورم از این اظهارات کردها نبودند، منظورم حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) بود. 
وی در ادامه افزود: از حرف هایم برداشت های بدی صورت گرفته است. از کردهای عراق عذر می خواهم. منظورم کردهای عراق نبود. همان رنجی که برادران کردمان در شمال عراق متحمل شده اند، ما نیز در سوریه متحمل می شویم. من از جریانی سخن گفته ام که در قامیشلو، حسکه و حکاری علیه کردها و اعراب حرکت می کنند. میان PYD و برادران کردمان تفاوت قائل هستم. 
وی در پاسخ به این سوال که "اگر مخالف تمام کردها نیستید چرا به صدام حسین رحمت می فرستید؟"، نام ایران را نیز مطرح کرد و گفت: صدام مخالف ایران هم بود. من به مخالف کسانی که اکنون در سوریه ما را می کشند رحمت فرستادم. من کردهای مبارز را با PYD که در ارتباط با دولت مرکزی است یکی در نظر نمی گیرم. منظورم PYD بود. به برادران کردم در کردستان سلام دارم. مبارزه کردها را با ارزش می دانم.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:
تنها بگویید «صدام» تا کردها ناپدید شوند

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها