انتشار:  دوشنبه 28 مرداد 1398  ::  16:23   

تأکید بر گسترش روابط اقتصادی در دیدار فرماندار سلیمانیه و سرکنسول ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار میان فرماندار سلیمانیه و سرکنسول ایران در این استان، بر توسعه و تقویت هرچه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی ایران و اقلیم کردستان تأکید شد.
 

به گزارش کردپرس، امروز دوشنبه 28 مرداد/19 اوت، دیداری میان مهدی شوشتری و آوات محمد در شهر سلیمانیه، برگزار شد.

سایت خبری خندان در این مورد گزارش داد که در این دیدار طرفین بر ضرورت توسعه روابط دو جانبه تأکید و راهکارهای گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و سلیمانیه را بررسی کرده اند.

آوات محمد فرماندار سلیمانیه، با اشاره به وجود روابط میان ایران و اقلیم کردستان و به ویژه سلیمانیه و قرابت های فرهنگی و تاریخی موجود میان دو طرف، خواستار توسعه این روابط و استفاده از اشتراکات فرهنگی در راستای تأمین منافع دو جانبه شد.

وی تأکید کرد که باید اقدامات بیشتری برای گسترش این روابط انجام شود و از شوشتری خواست که در صادرات کالا و مواد خوراکی به اقلیم حفظ کیفیت بالای اقلام صادراتی در اولویت قرار داده شده و بهترین شرکت های ایرانی تشویق به صادرات کالاهای با کیفیت بالا به اقلیم و فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در اقلیم شوند.

مهدی شوشتری نیز با ابراز خرسندی از سطح روابط تجاری و فرهنگی میان ایران و اقلیم این روابط را بسیار مستحکم خوانده و درخواست کرد که اقلیم تسهیلات بیشتری برای ورود گردشگران ایرانی و فعالیت های تجاری شرکت های ایرانی در اقلیم فراهم سازد.

سرکنسول ایران در سلیمانیه، همچنین اعلام کرد که ایران در تلاش است که 4 گذرگاه مرزی را در مرزهای مشترک با استان سلیمانیه، فعال سازد.