انتشار:  سه‌شنبه 29 مرداد 1398  ::  04:30   

دستگیری یکی از سرکردگان داعش با لباس زنانه در مرز عراق و سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نیروهای امنیتی عراق در نزدیکی مرز مشترک با سوریه، یکی از سرکرده های ارشد تروریست های داعش را در حالی که لباس زنانه به تن داشت، دستگیر کردند.

به گزارش کردپرس، یک منبع امنیتی در گفت و گو با خبرگزاری المعلومه اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق روز دوشنبه با انجام یک عملیات پیشگیرانه در منطقه بئر المراسمه در استان الانبار در غرب این کشور و در نزدیکی نوار مرزی مشترک با سوریه، یکی از شاخص ترین سرکرده های گروه تروریستی داعش به نام الغسانی را دستگیر کردند.

به گفته این منبع امنیتی که نام وی فاش نشده، نیروهای امنیتی در جریان عملیات منجر به دستگیری الغسانی، تمامی راه های منتهی به منطقه بئر المراسمه را بسته و کمین نصب کرده بودند در حالی ک وی نیز بدون درگیری مسلحانه و با پوشش زنانه دستگیر شد جایی که در تلاش بود با استفاده از این لباس مبدل، شناسایی نشود.

منبع مذکور ضمن اعلام این که الغسانی از افراد نزدیک به ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش و مغز متفکر بسیاری از حملات این گروه تروریستی به نیروهای نظامی و شهروندان غیر نظامی به شمار می آید، تاکید کرد که نیروهای امنیتی این سرکرده تروریستی را در میان تدابیر شدید به یک مرکز امنیتی منتقل کردند تا با انجام تحقیقات، در جریان اطلاعات مربوط به عملیات های تروریستی وی علیه نیروهای نظامی و شهروندان غیر نظامی قرار بگیرند.

این در حالی است که وزارت دفاع عراق نیز بعد از ظهر دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که نیروهای اطلاعات نظامی لشکر هفتم ارتش این کشور با همکاری نیروهای اطلاعاتی هنگ یکم تیپ 29 پیاده نظام در یک عملیات ویژه و جسورانه با استناد به اطلاعات استخباراتی دقیق و کمین مستحکم، موفق شدند یکی از امرای داعش به نام شعبان ناصر ارزیک حمادی را در شهرستان هیت در شمال استان مرزی الانبار دستگیر کنند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حمادی که پیش از آزادسازی هیت به عنوان فرمانده نظامی داعش در این شهرستان فعالیت می کرد و از افراد نزدیک به البغدادی به شمار می آید، پدر شماری از عناصر این گروه تروریستی نیز می باشد جایی که یکی از پسران وی به دست نیروهای امنیتی از پای درآمد، یکی دیگر از آنها در یک عملیات انتحاری خود را منفجر ساخت و پسر دیگرش نیز پس از آن که در نبردهای آزادسازی زخمی شد، به خارج از عراق فرار کرد.

وزارت دفاع عراق در رابطه با این سرکرده تروریستی همچنین تاکید کرد که وی از جمله مهم ترین افراد تحت تعقیب بر اساس ماده چهار قانون مبارزه با تروریسم به شمار می آید و در دوره فعالیت به عنوان فرمانده نظامی داعش در هیت نیز شماری از خانواده های ساکن شهرستان را اخراج کرد، نیروهای امنیتی را به اعلام توبه و زمین گذاشتن سلاح های خود وادار ساخته و جوانان را نیز به زور به استخدام این گروه تروریسی درمی آورد.

برچسب‌ها:
#عراق
#الانبار
#مرز سوریه
#البغدادی
#سرکرده های داعش