سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 31 مرداد 1398  ::  10:13   

درخواست لیلا گوون از نچیروان بارزانی برای اتخاذ مواضع در خصوص برکناری سه شهردار کرد

سرویس ترکیه – لیلا گوون نماینده حکاری در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با بیان این که کردها در ترکیه هر چه درد کشیده اند به دلیل عدم اتحاد میانشان بود از نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق درخواست کرد در خصوص برکناری سه شهردار کرد موضع گیری کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در مصاحبه مطبوعاتی خود در اظهاراتی با اشاره به تعیین سرپرست برای سه شهرداری کلانشهرهای کردنشین ترکیه از سوی وزارت کشور ترکیه عنوان کرد: ما بزرگترین حمایت و مقاومت را از مردم ترکیه انتظار داریم. همچنین از نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز درخواست داریم تا به اتخاذ مواضع در این خصوص بپردازد. زیرا ما به عنوان مردم کرد از گذشته هرچه سختی و رنج کشیده ایم تنها به این دلیل بوده که نتوانسته ایم اتحاد و برابری میان خود را تأمین کنیم. 
وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به واکنش های جهانی به برکناری شهرداران کرد تصریح کرد: کردها هیچ زمان بدون آلترناتیو نبودند. تمام گزینه ها بر روی میز است. همه چیز را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم. در برابر تمام سیاست های کثیف مردم سرپا هستند. در برابر این سیاست ها مردم کرد به همبستگی و اتحاد نیاز دارند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#عراق