سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 6 شهریور 1398  ::  00:30   

با معرفی نفرات برتر؛

چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به ایستگاه آخر رسید

سرویس کردستان- چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پس از ۵ روز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان شامگاه سه شنبه پنجم شهریور پس از پنج روز به کار خود پایان داد.

برگزیدگان این جشنواره در سه بخش بین المللی، بخش دگرگونه اجرایی و بخش مرور تجلیل شدند.

ابتدا برگزیدگان بخش بین المل معرفی شدند که در حوزه موسیقی «دیوید پریوال از ارمنستان» به عنوان تنها برگزیده این بخش انتخاب شد.

در طراحی فضا از «الکساندر لیاخوف» از اوکراین برای نمایش «رژه نمایش» قدرددانی و «یاسر میرحمیدی» برای نمایش «خون عروسک» از رشت به عنوان برگزیده تندیس جشنواره را از آن خود کرد.

اما برای بازیگری زن از «آناهی» از ارمنستان برای نمایش «مایم تئاتر» قدردانی شد و تندیس جشنواره هم به «نسرین بابایی» برای نمایش «خون عروسک» از ایران رسید.

اما در بخش بازیگری مرد هم از «امیرمحمد انصافی» برای نمایش «ایستگاه» از ایران و تندیس جشنواره در دستان «هایک اسرائیلیان» از ارمنستان برای نمایش «مایم تئاتر» قرار گرفت.

در بخش طرح ایده هم از «هایک اسرائیلیان» از ارمنستان برای نمایش «مایم تئاتر» قدردانی و «مختار محمدی و ئاسو اکرم احمد» برای نمایش «ساعت 9» کار مشترک ایران و عراق به عنوان برگزیده معرفی شدند.  

همچنین در بخش کارگردانی از «هایک اسرائیلیان» از ارمنستان برای نمایش «مایم تئاتر» تجلیل و جایزه برگزیده هم به «مختار محمدی و ئاسو اکرم احمد» برای نمایش «ساعت9» کار مشترک ایران و عراق رسید.  

اما برای منتخب جشنواره هم از گروه نمایشی «دست کاری» از «مهدی ضیاییان پور» از تهران قدردانی و گروه نمایشی «این کجا و آن کجا» از «پژمان شاهوردی» از بروجن برگزیده شد.

برگزیده بخش دگرگونه ها شامل وجه نقدی و دیپلم افتخار به نمایش «بریدگی» به کارگردانی «نیما ایمان زاده» از سنندج رسید.

برگزیدگان بخش تئاتر ایران

جایزه اول بخش کودک و نوجوان به گروه نمایش «شکست غول بیکاری» از بروجرد به کارگردانی  «نسرین شاهوردی» رسید.

در بخش پژوهش آئینی و سنتی هم «کریم خاوری و نامق خدایار» برای نمایش «میر نوروزی» از مریوان به عنوان برگزیده  معرفی شدند و «علیرضا اسماعیلی» هم در بخش کارگردانی این حوزه از سقز برای نمایش «باربو» مورد تجلیل قرار گرفت.

اما برگزیدگان طراحی فضا و صحنه به صورت مشترک «آرزو علیپور و امین امینی» برای نمایش «شال‌برون» از لاهیجان انتخاب شدند.

جایزه موسیقی هم به  نمایش «باسنک» به کارگردانی «مرضیه آزادی خالص» از هرمزگان  رسید.

بخش آزاد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به گروه موسیقی نمایش سانتی‌متر آقایان علی حاتمی و آرش معروفی و هوزارن کریمی از مریوان اهدا شد.

بخش طراحی فضا و صحنه و لباس

هیات داوران از طراحان صحنه نمایش  زنی اینجا نماند مهران مکاری و هژین عبدالله زاده تقدیر کرد و سید سوران حسینی برای طراحی صحنه و فضا نمایش سانتی‌متر از مریوان برگزیده شد.

جایزه بخش تقدیر هم به محمد رضا جعفری و میلاد حسن‌زاده برای نمایش محورهای مورد تاکید و بهنام کاوه برای طراحی ایده نمایش یک بال به خدا نامه نوشت، اهدا شد.

همچنین ایده «سانتی متر» در بخش طرح و ایده  برگزیده شد و تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به سید سوران حسینی از مریوان برای طراحی این ایده اهدا شد.

بازیگری زن

هیات داوران از ساغر کیخواه برای نمایش گل پری و مهسا افصحی برای بازی در نمایش بی پیش بی اجاره تقدیر کرد و برگزیده بازیگر زن در بخش مسابقه ایران هادی و هدی به الهه پورجشمید اهدا شد.

 بازیگری مرد

هیات داوران به طور مشترک از هادی عطایی و امیر کفشدار بازیگران نمایش‌های هادی و هدی و محورهای مورد تاکید جشنواره تقدیر کرد

میثم سرابادانی برای نمایش بی پیش و بی اجاره و مختار کرمی برای بازی نمایش سانتی‌متر از مریوان برگزیده بازیگری مرد به طور مشترک شدند.

کارگردانی

هیات داوران از کارگردان‌های نمایش‌های گل پری و محورهای مورد تاکید جشنواره میلاد حسن زاده تقدیر کرد و افشین خدری کارگردان نمایش زنی اینجا نمانده به عنوان کارگردان برگزیده این بخش از جشنواره با رای هیات داوران انتخاب شد.

سه نمایش سانتی متر از مریوان به کارگردانی سوران حسینی، بی پیش بی اجاره از استان مرکزی و محورهای مورد تاکید از لاهیجان  برای اجرای عموم به مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معرفی شدند.