سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 10 شهریور 1398  ::  16:10   

نهمین نمایشگاه کتاب استان کردستان برپا می شود

سرویس کردستان- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برپایی نهمین نمایشگاه کتاب استانی خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 10 لغایت 15 مهر ماه سال جاری در سنندج برپا می شود.

به گزارش کُرد پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در جلسه برنامه ریزی برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب استان کردستان اظهار کرد: نهمین نمایشگاه کتاب استانی با حضور ناشران کشوری و بین المللی در محل دایمی نمایشگاه های سنندج دایر خواهد شد.

وی با اشاره به حضور ناشران مطرح در این نمایشگاه عنوان کرد: این دوره از نمایشگاه کتاب استانی باید در بردارنده تازه‌ های نشر و جوابگوی نیاز مخاطبان باشد.

وی بر برگزاری نشست های تخصصی مرتبط با حوزه کتاب با حضور صاحبنظران و رونمایی از تازه های نشر در بخش جنبی نمایشگاه تاکید کرد و یادآور شد: نمایشگاه های کتاب ظرفیت مناسبی برای فعالان، دوستداران کتاب، کتابفروشان و کتابخوانان فراهم می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه ستاد اجرایی نهمین نمایشگاه کتاب استانی در راستای هر چه بهتر برگزار شدن آن فعال شده است، ادامه داد: برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور صاحب‌نظران این حوزه در راستای بررسی و رفع کم و کاستی‌ها دوره‌های گذشته ضرورت دارد.

 قلعه شاخانی اذعان کرد: با توجه به اینکه این دوره از نمایشگاه کتاب همزمان با ماه مهر و آغاز سال تحصیلی دایر می‌شود، تلاش می شود زمینه حضور ناشران کتاب دانشگاهی و آموزشی نیز بیش از پیش فراهم باشد.

وی خاطرنشان کرد: نهمین نمایشگاه کتاب کردستان در راستای اجرای سیاست‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و فراهم آوردن تسهیلات جهت دسترسی هم میهنان به تازه‌های نشر به همت این اداره کل و با همکاری موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران بر گذار می‌شود.