سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 11 شهریور 1398  ::  19:34   

حکم آزادی دمیرتاش صادر شد / دمیرتاش آزاد نمی شود

سرویس ترکیه - 11مین جلسه رسیدگی به یکی از مهمترین پرونده های دمیرتاش در شعبه 19 دادگاه جزایی آنکارا، در جلسه ای بدون حضور وی و وکلایش برگزار شد که قاضی پرونده در حکمی تبرئه دمیرتاش از بخشی از اتهامات وارد شده در این پرونده قضایی و حکم آزادی او را صادر کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، 11مین جلسه رسیدگی به یکی از مهمترین پرونده های صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در حالی در شعبه 19 دادگاه جزایی آنکارا، در جلسه ای بدون حضور وی و وکلایش برگزار شد که قاضی پرونده در حکمی تبرئه دمیرتاش از بخشی از اتهامات وارد شده در این پرونده قضایی و حکم آزادی او را صادر کرد.

این پرونده که دادستان جمهوری ترکیه خواستار 142 سال حبس برای وی شده است با وجود 32 پرونده زیرمجموعه مهمترین پرونده دمیرتاش به حساب می آید که به اتهامات مختلف در دو سال اخیر توسط شعبه 19 دادگاه آنکارا مورد بررسی قرار گرفته بود.  

در پی صدور این حکم، صلاح الدین دمیرتاش به دلیل صدور حکم قطعی 4 سال و 8 ماه زندان در یک پرونده دیگر علی رغم تبرئه از مهمترین اتهامات و پرونده خود آزاد نخواهد شد.

در پی صدور حکم آزادی دمیرتاش در 11مین جلسه رسیدگی به این پرونده، دمیرتاش در پیامی با اشاره به صدور این حکم عنوان کرد: به دلیل وجود یک حکم قطعی دیگر اکنون در زندان هستم. برای این حکم عادلانه تبریک می گویم.

لازم به ذکر است، جلسه بعدی رسیدگی به پرونده دمیرتاش به تاریخ 7 - 9 ژانویه 2020 موکول شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش