سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  چهارشنبه 13 شهریور 1398  ::  16:14   

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد؛

سهم ناچیز ایلام از تأمین کالاهای مورد نیاز زائران اربعین / تعاونی‌ها ریسک پذیر باشند

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار مدیران شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار کرد: بخش عمده‌ای از تولیدات ایلام قابل عرضه در ایام اربعین است اما هر ساله شاهد مصرف تولیدات سایر استان‌ها در موکب ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اله‌نور کریمی‌تبار به ایام اربعین و فرصت اشتغال آن اشاره و عنوان کرد: تردد زائران اربعین در ایلام یک فرصت طلایی برای اشتغال بخصوص در حوزه تعاونی است تا تولیدات خود را به زائران عرضه کنند.

وی افزود: با وجود تردد روزانه بیش از ۲۰ هزار زائر از مرز مهران اما سهم ما از تولید کالاهای مورد نیاز زائران بسیار ناچیز است

کریمی‌تبار گفت: بخش عمده ای از تولیدات و صنایع تعاونی ها در ایام اربعین قابل عرضه است اما هر ساله شاهد عدم استفاده از این ظرفیت و ارائه تولیدات استان های دیگر در کنار برپایی موکب ها هستیم.

امام جمعه ایلام عدم سرمایه‌گذاری و نبود برنامه‌ریزی مناسب را مشکل بزرگی در اقتصاد کشور دانست و گفت: در راستای استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های موجود استان باید تلاش شود.

وی با اذعان به این که تا کنون نتوانسته‌ایم زمینه رونق تعاونی ها را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: باید با کمک همه مسئولان و مردم، زمینه ورود سرمایه‌گذاران به استان فراهم شود و من نیز در این راستا کمک خواهم کرد و امید است که شاهد رونق توسعه هر چه بیشتر استان باشیم.

کریمی‌تبار تأکید کرد: در شرایط فعلی، تعاونی ها در صورتی می توانند تاثیرگذار باشند که قدرت ریسک پذیری داشته و از شرایط موجود بیشترین بهره را ببرند.

 امام جمعه ایلام تاکید کرد: برای توسعه اشتغال در کشور بخصوص استان ایلام نیازمند تغییر نگرش هستیم و چنانچه تعاونی ها نقش خدماتی خود را بدرستی ایفا کنند، می توانند از ظرفیت های موجود بهره مند شوند.