سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 15 شهریور 1398  ::  17:32   

مرز خسروی بازگشایی شد

سرویس کرمانشاه- مرز خسروی با حضور وزیر کشور، وزیر کشورعراق و جمعی از مسئولان دو کشور، برای تردد زائران اربعین ظهر امروز (جمعه 15 شهریور) بازگشایی شد و اولین گروه زائران از این مرز عازم عتبات عالیات شدند.

به گزارش خبرنگار کردپرس،  وزیر کشور در کنفرانس مطبوعاتی، با اعلام  خبر باز شدن رسمی مرز خسروی گفت:  بازگشایی مرز خسروی با همکاری و همت مسئولان دو کشور به ویژه وزارت کشور ایران و عراق صورت گرفت و امیدواریم  با بازگشایی این مسیر جدید، بتوانیم خدمات، تسهیلات و امکانات و شرایط مطلوب تری در اختیار زائران قرار دهیم.

 عبدالرضا رحمانی فضلی به تلاش استانداران استان دیاله و کرمانشاه برای بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: قطعاً بازگشایی این مرز می تواند برای همه شهرهایی که در مسیر ایران و عراق قرار می گیرند منشاء خیر باشد و موجب تحکیم روابط دوستی بین دو کشور شود.

وی اظهار کرد: این روز یک روز تاریخی است و می‌تواند در بزرگداشت و با شکوه تر برگزار شدن مراسم اربعین بسیار مؤثر باشد.

وزیر کشور از تلاش های رییس جمهور و نخست وزیر عراق برای بازگشایی مرز تقدیر کرد و گفت: سلام رئیس جمهوری اسلامی ایران را خدمت شما ابراز می کنم.

وی با اشاره به آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهور در این چند ساله اخیر برای بازگشایی مرز خسروی گفت: امسال با توجه به حذف روادید پیش بینی می شود زوار نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته باشند.

 رحمانی فضلی گفت: ریاست جمهوری اسلامی ایران دستور اکید داده اند که همه دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های مرتبط غیر دولتی و نهادهای نظامی و امنیتی برای آنکه زائرین امسال در شرایط بهتر و مطلوب تر و با دریافت خدمات بیشتر و بهتر به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند، تلاش کنند.