سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  شنبه 16 شهریور 1398  ::  14:35   

«حمال طلا» در جشنواره بین المللی فیلم دهوک به رقابت می پردازد

سرویس ایران- فيلم سينمايى «حمال طلا» به كارگردانى تورج اصلانى در بخش رقابتی «سینمای جهان» در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک در اقلیم کردستان عراق به رقابت می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، فيلم سينمايى «حمال طلا» به كارگردانى تورج اصلانى و تهيه‌كنندگى منصور سهراب‌پور در جدیدترین اکران بین‌المللی خود؛ به نمایندگی از سینمای ایران در اقلیم کردستان به روی پرده می رود.

این فیلم دو سانس مختلف، از جمله؛ در ساعت 19 روز چهارشنبه 20 شهریور ماه  و ساعت 15 روز پنجشنبه 21 شهریور در بخش رقابتی «سینمای جهان» جشنواره فیلم دهوک به نمایش در می آید و برای تصاحب جایزه این رویداد سینمایی با فیلم‌‌هایی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئد، آلبانی، کرواسی، کوزوو، گرجستان، بلغارستان، ترکیه، هلند، مقدونیه، شیلی، آرژانتین، اکراین، سوریه، لبنان و نپال به رقابت می‌پردازد.

فيلم سينمايى «حمال طلا» که توسط کمپانی پخش بین‌المللی «آرت هود» در سطح جهان پخش می‌شود در نخستین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» در کشور کره جنوبی روی پرده رفت.

گفتنی است جشنواره بین‌‌‌المللی فيلم «دهوک» با یاد «یولماز گونای» کارگردان سرشناس برنده جایزه نخل طلای جشنواره بین‌‌المللی فيلم «کن» فرانسه، در سال 1982 و با هدف ایجاد پل ارتباطی میان کارگردان کُرد و کارگردانان سراسر جهان و تبادل فرهنگی میان ملت‌های مختلف دنیا تأسیس شده است.

این جشنواره در روزهای 18 تا 25 شهریور ماه جاری (9 تا 16 سپتامبر 2019) در سالن «کنگره» دانشگاه دهوک و همچنین سه سالن سینمایی مرکز «مازی مول» در شهر دهوک در اقليم کردستان برگزار می‌شود.