سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 17 شهریور 1398  ::  12:10   

جشنواره داستان بانه تمدید شد

سرویس کردستان- دبیر دوازدهمین جشنواره داستان بانه از تمدید یک ماهه مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال اثر از ۱۵ شهریور تا پانزدهم مهر امسال تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از ایرنا، فواد جهانی اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره داستان بانه به صورت کشوری برگزار می شود و افراد می توانند آثار خود را به ۲ زبان فارسی و کُردی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

او با بیان اینکه تاکنون ۵۱ اثر به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه ارسال شده است، اضافه کرد: این جشنواره آذر ماه امسال با عنوان «داستان تجربه دیگری از زندگیست که تجربه نکرده ایم» برگزار می‌شود.

جهانی با بیان اینکه ارسال آثار به ۲ زبان فارسی و کردی است، افزود: دوازدهمین جشنواره داستان بانه در سه بخش داستان کوتاه، مقاله و کودک و نوجوان برگزار می شود که نویسندگان بخش کودک و نوجوان باید متولدین سال ۱۳۸۴ به بعد باشند و همراه اثر، کپی شناسنامه خود را نیز ارسال کنند.

او ادامه داد: داستان کوتاه و مقاله نیز بخش‌های دیگر جشنواره هستند که مقاله باید موضوع آزاد با محوریت داستان کوتاه، بررسی داستان های برتر ۱۱ دوره قبلی جشنواره و تاثیر داستان نویسی بر حرکت ها و تحولات اجتماعی و در نهایت اثرات فرهنگ در توسعه و پیشبرد فردی و اجتماعی باشد.

آدرس دبیرخانه دائمی جشنواره استان کردستان - شهرستان بانه - مجتمع فرهنگی، هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی - دبیرخانه جشنواره سراسری داستان بانه - پست الکترونیکی و نشانی جشنواره در فضای مجازی Dastan-kurd۱۳۹۸@gmail.com، @dastankurd۱۳۹۸ و تلفن و دورنگار جشنواره ۰۸۷۳۴۲۴۴۰۵۰- ۰۸۷۳۴۲۴۲۵۵۰ است.

نخستین جشنواره داستان بانه سال ۷۸ با ۸۰ اثر و با حضور نویسندگانی از استان های تهران، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی برگزار شده بود و یازدهمین دوره آن نیز آذر سال ۹۶ با حضور ۱۲۰ داستان نویس از سراسر کشور به مدت سه روز برگزار شد.