سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 17 شهریور 1398  ::  12:57   

سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان ایلام معارفه شد

سرویس ایلام - با حضور دکتر کچوئیان معاون دانشگاه فرهنگیان، دکتر «تاج‌الدین صالحیان» به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان ایلام معارفه شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دکتر کچوئیان، معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در این مراسم تضمین انتخاب دانشجو معلمان، تضمین آموزش استاندارد دانشجو معلمان و تضمین حمایت های پسا دانشجویی را سه عامل مهم سوق دهنده دانشگاه فرهنگیان برای نزدیک شدن به استانداردهای آموزشی، پژوهشی و رفتاری اعلام کرد و در اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان بیان داشت: در وزارت علوم تضمین کیفیت اگر برای دانشگاههای دیگر یک آرمان و مقصد است برای دانشگاه فرهنگیان الزام است.

وی انتخاب اساتید دانشجویان، نظارت بر فرآیند آموزش و پژوهش درست و ایجاد الگوهای صحیح ارتباطی به منظور اثرگذاری بر مخاطب را از اهم موارد در راستای تضمین آموزش استاندارد عنوان کرد و گفت: ارائه برنامه های درسی برابر با نیاز و عدم محدودیت در برنامه های درسی آشکار و پنهان از جمله عوامل نظارت بر فرآیند آموزش و پژوهش است.

او گفت: اهتمام به توسعه اخلاق حرفه ای و مراعات اخلاق حرفه ای از جمله وظایف اصلی و خطیر اساتید دانشگاه به شمار می رود.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، با قدردانی از زحمات شیری، انتخاب صالحیان به عنوان سرپرست جدید مدیریت امور پردیس های استان ایلام را بر مبنای مقبولیت علمی و ارتباط مؤثر و موفق با نهادهای فراسازمانی خواند.

محمد نوذری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: مظهر رشد و بالندگی هر کشوری آموزش است که در دانشگاه فرهنگیان این وظیفه خطیر تر و پررنگ تر است.

در ادامه دکتر صالحیان، سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان استان ایلام اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورهای توسعه یافته باید توسعه محسوب شود با توجه به اینکه از اواخر قرن بیستم نیروی انسانی کارآمد عامل توسعه شناخته شده است.

وی گفت: این نیرو باید به وسیله آموزش و پرورش قوی ایجاد شود ما فردی را می خواهیم تربیت کنیم که دارای هویت ایرانی اسلامی، با نظم و انضباط و حداقل یک حرفه آشنایی داشته باشد فردی که نقش مؤثر و مفیدی در جامعه داشته باشد وظیفه خطیر دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم برای رسیدن به اهداف عالی جامعه است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#سرپرست دانشگاه فرهنگیان ایلام، تاج الدین صالحیان