سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  09:05   

بیانیه مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در خصوص گشت زنی مشترک ترکیه – آمریکا در شرق فرات

سرویس سوریه - اداره دفاعی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در پی گشت زنی مشترک نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آمریکا در بخش هایی از شرق فرات در چارچوب طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه این گشت زنی ها را در چارچوب توافقات به وجود آمده و با اطلاع قبلی به تمام واحد های مدیریت خودگردان اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری KRDnews، اداره دفاعی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در پی گشت زنی مشترک نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آمریکا در بخش هایی از شرق فرات که در چارچوب طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه صورت گرفته است با انتشار بیانیه ای عنوان کرد: در 8 سپتامبر 2019 میلادی نیروهای ارتش ترکیه و آمریکا به عنوان نیروهای ائتلاف بین المللی گشت زنی ها مشترک خود را در مرزهای سوریه – ترکیه آغاز کرده اند. این گشت زنی ها از روستای نِستَل تا روستای حشیشه در شرق گری سپی ادامه داشته است و پس از آن بر اساس توافقات صورت گرفته نیروهای ارتش ترکیه به پایگاه های نظامی خود در خاک ترکیه بازگشته اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تمام نیروهای نظامی و سازمان های مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه از انجام این گشت زنی مشترک خبردار شده بودند. این گشت زنی ها به منظور دور نگه داشتن منطقه از جنگ و تأمین امنیت مرزها و همچنین ایجاد یک امنیت ماندگار در منطقه صورت گرفته است. این اقدام بخشی از نقشه راه ائتلاف بین المللی برای ایجاد امنیت در منطقه است. از نیروهای نظامی محلی و نیروهای مرزی که به مسئولیت های خود در خصوص انجام موفقیت آمیز این گشت زنی به نحو احسن عمل کرده اند تشکر می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#کردها
#نیروهای کرد سوریه