سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  13:29   

بمباران پایگاه‌های حشد الشعبی در البوکمال سوریه هم‌مرز با القائم عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منابع مختلف از حمله هوایی ناشناس به پایگاه های حشد الشعبی در خاک سوریه و در نزدیکی مرز مشترک با عراق خبر می دهند.

به گزارش کردپرس، احمد المحلاوی، فرماندار شهرستان القائم در شمال غرب استان الانبار در غرب عراق بامداد امروز (دوشنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری گلگامش اعلام کرد که نیمه شب صدای چهار انفجار شدید در این شهرستان واقع در نزدیکی مرز مشترک با سوریه شنیده شده است.

المحلاوی همچنین تاکید کرد که مشخص شده انفجارهای مذکور ناشی از حمله هوایی ناشناس به اماکن استقرار نیروهای حشد الشعبی بوده با این حال جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداد.

پایگاه های خبری المعلومه و العهد نیوز نیز در این باره از یک منبع آگاه در دولت محلی الانبار نقل کردند که هواپیماهای بدون سرنشین ناشناس پایگاه های جنبش الابدال وابسته به حشد الشعبی را در نزدیکی شهر البوکمال بمباران کردند که در شرق استان دیر الزور در شرق سوریه واقع شده و هم مرز القائم هست.

به گفته منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود، حمله هوایی به پایگاه های جنبش الابدال وقوع چهار انفجار شدید را در پی داشته که صدای آنها در القائم نیز شنیده شده و برخی اطلاعات دریافتی از کشته و زخمی شدن شماری از عناصر این جنبش حکایت دارد هر چند آمار دقیقی در این باره در دست نیست.

یک منبع امنیتی در نیروهای مرزبانی عراق نیز در گفت و گو با شبکه خبری آر تی عربی روسیه در این باره اعلام کرد که گروه های شبه نظامی شیعه در منطقه البوکمال هدف پنج حمله هوایی پی در پی قرار گرفتند و در نتیجه آن نیز شماری از افراد کشته و زخمی شدند با این حال هنوز عامل حمله، وابستگی گروه های مذکور به حشد الشعبی و شمار دقیق قربانیان مشخص نیست.

این شبکه خبری از یک منبع امنیتی دیگر در عراق نیز نقل کرد که بنا بر اطلاعات دریافتی از منابع موجود در داخل البوکمال، حملات هوایی شب گذشته در مجموع 18 کشته و 38 زخمی بر جای گذاشتند.

این در حالی است که پیشتر دیده بان حقوق بشر سوریه به عنوان یک نهاد مستقل مخالف نظام حاکم در این کشور مدعی شده بود که هواپیماهای ناشناس پس از نیمه شب خودروها، انبارهای اسلحه و مهمات و اماکن استقرار نیروهای ایرانی و شبه نظامیان وابسته به آن از جمله در مرکز امام علی، کمربند سبز، شهرک صنعتی و روستای العباس در نزدیکی شهر البوکمال و گذرگاه مرزی مشترک با القائم را بمباران کردند و در نتیجه آن نیز دست کم 18 نفر جان خود را از دست دادند در حالی که احتمال افزایش این آمار وجود دارد چرا که شماری از افراد نیز زخمی شده و در وضعیت وخیمی به سر می برند و برخی اطلاعات نیز از کشته شدن افراد دیگری حکایت دارد.