سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  18:25   

تاکید برهم صالح بر حل مشکلات کردها از طریق گفتگو

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار میان رئیس جمهور عراق و هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP بر ضرورت حل مشکلات کردها و دولت ترکیه از طریق گفتگو و ازسرگیری پروسه صلح تاکید شد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، امروز دو شنبه 18 شهریور /9 سپتامبر، برهم صالح رئیس جمهور عراق (معاون دوم دبیر کل فقید اتحادیه میهنی کردستان) در سلیمانیه، با هیئت حزب دمکراتیک خق های ترکیه HDP به ریاست سزایی تملی رئیس مشترک حزب دیدار کرد.

دراین دیدار ضمن گفتگو در مورد آخرین تحولات منطقه و جهان، طرفین به بحث و رایزنی در مورد مشکلات کردها در منطقه و به ویژه ترکیه پرداخته و تاکید کردند که برای حل مشکلات کردها و دولت ترکیه باید پروسه صلح از سر گرفته شده و گفتگو جایگزین جنگ و تنش شود.

تقویت و توسعه روابط میان عراق و ترکیه و گسترش همکاری های مشترک میان دو طرف بر اساس تامین منافع دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار عنوان شده است.

لازم به ذکر است که هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP  شنبه 16 شهریور / 7 سپتامبر، وارد شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان شد و پس از دیدار با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، و نیز دیدار با برخی احزاب سیاسی و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم، با رهبران دو حزب اسلامگرای جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی نیز دیدار کرده و  امروز دوشنبه نیز به سلیمانیه سفر کرد.