سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 18 شهریور 1398  ::  19:40   

پلیس هشدار داد:

کلاهبرداری در سایت جعلی ثبت نام یارانه نقدی

سرویس کرمانشاه- رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با اعلام جعلی بودن سایت ثبت نام یارانه نقدی به نشانی www.yarane.site هشدار داد این سایت جعلی بوده و به هیچ عنوان اطلاعات خود را در آن وارد نکنید.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: طی چند روز اخیر مجرمان با ارسال پیامک با عنوان" یارانه شما قطع شده است برای ثبت نام به سایت زیر مراجعه کنید "اقدام به اغفال قربانیان نموده و آنان را به درگاه جعلی بانکی می کشانند.

وی ادامه داد: فرد قربانی پس از ورود به سایت جعلی و وارد کردم اطلاعات هویتی خود برای پرداخت مبلغ 2هزارتومان جهت تکمیل پرونده  به یک درگاه‌ جعلی (فیشینگ) هدایت می شوند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: قربانیان باتوجه به کم بودن مبلغ اقدام به پرداخت وجه می نمایند غافل از اینکه اطلاعات کارت بانکی خود را به فرد مجرم تقدیم کرده اند.

سرهنگ علی کریمی با اشاره به ادرس اعلامی مجرمین ادامه داد: ادرس این سایت www.yarane.site است ولی ممکن است مجرمین کمی آنرا تغییر داده و با اسامی دیگر نیز ارسال نمایند.

این مقام انتظامی به شهروندان هشدار داد: شهروندان می‌بایست توجه داشته باشند به طور کلی تمام سایت‌های رسمی و خدماتی در داخل کشور به دامنه IR ختم می‌شوند و در ابتدای ان https امده است و  سایت‌هایی با دامنه.COM و …، سایت نهاد‌هایی مانند سازمان هدفمندی یارانه‌ها و … نیستند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از کساتی که ممکن است در دام افراد مجرم افتاده باشند درخواست کرد: در صورتی که به دلیل عدم آگاهی اطلاعات بانکی خود را در همچین سایتس وارد کرده اید، لازم است سریعاً رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهید.

سرهنگ کریمی در پایان از عموم مردم خواست، هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما به این حوزه پلیسی گزارش کنند.