سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  10:30   

مقامات نظامی آمریکا برای بررسی جزئیات منطقه امن به آنکارا می سفر می کنند

سرویس ترکیه - ژنرال توماس برگسون، فرمانده نیروی هوایی ارتش آمریکا به همراه استفن تیویتی، معاون مرکز فرماندهی نیروهای اروپایی ارتش آمریکا در هفته پبش رو با محور گفتگو پیرامون جزئیات منطقه امن در شمال سوریه به آنکارا پایتخت ترکیه سفر می کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، بر اساس اطلاعات به دست آمده از وزارت امور خارجه آمریکا، ژنرال توماس برگسون، فرمانده نیروهای هوایی ارتش آمریکا به همراه استفن تیویتی، معاون مرکز فرماندهی نیروهای اروپایی ارتش آمریکا در هفته پیش رو به آنکارا پایتخت ترکیه سفر می کنند.

این مقامات نظامی آمریکا در نظر دارند تا در آنکارا در خصوص جزئیات منطقه امن در شمال شرق سوریه با همتایان ترک خود دیدار کرده و در خصوص چگونگی اجرایی شدن و ابعاد نظامی آن مذاکراتی داشته باشند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به این خبر آمده است: همبستگی و هماهنگی میان ترکیه و آمریکا کلید اصلی حل نگرانی های مشروع امنیتی ترکیه است. برای این که اقداماتمان در راستای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به شکل سریعی عملیاتی شود اقدامات بر اساس تقویم زمانبندی ارائه شده در حال پیشروی بوده و طرح بر اساس این تقویم در حال پیشبرد می باشد. موفقیت ایجاد منطقه امن از تشکیل دوباره داعش در شمال شرق سوریه جلوگیری کرده و باعث خواهد شد تا ائتلاف بین المللی و ارتش دموکراتیک سوریه تمرکز خود را به شکست داعش معطوف کنند.

لازم به ذکر است، این بیانیه و اعلام سفر مقامات عالی رتبه ارتش آمریکا به ترکیه در حالی صورت می گیرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در روزهای پیش در انتقادات به نحوه عملی شدن منطقه امن در شمال سوریه آمریکا را متهم به ایجاد منطقه امن برای گروه های تروریستی در برابر ترکیه کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#سوریه