سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  10:41   

نشست وزرای خارجه عرب امروز به ریاست عراق برگزار می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه عراق تاکید کرد که نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب امروز در مقر اتحادیه و به ریاست این کشور برگزار خواهد شد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، وزارت امور خارجه عراق بامداد امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشور ریاست نشست 152مین دوره عادی شورای اتحادیه عرب در سطح وزرا را در مقر اتحادیه در شهر قاهره، پایتخت مصر بر عهده خواهد داشت.
بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، فعالیت های نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب امروز به ریاست محمدعلی حکیم، وزیر خارجه عراق آغاز می شود جایی که این کشور ریاست شورای وزرا را از سومالی تحویل می گیرد.
وزارت خارجه عراق در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که حکیم در نشست وزرای خارجه عرب سخنرانی می کند و در پایان نشست نیز یک کنفرانس خبری مشترک را با احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب برگزار خواهد کرد.
بنا بر اعلام این وزارتخانه، شرکت کنندگان در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب برخی مسائل و موضوعات موجود در برنامه کار نشست را بررسی می کنند به امید آن که در قبال مسائل خاور میانه به ویژه جهان عرب، مواضع واحدی اتخاذ گردد و این که بر اهمیت پایان بحران های پیش روی منطقه از راه های مسالمت آمیز و پشتیبانی از تلاش های در جریان در زمینه مبارزه با تروریسم نیز تاکید کنند.