سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  11:09   

احتمال حذف منصب دبیرکل در حزب اتحادیه میهنی کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که این حزب در حال بررسی حذف منصب دبیر کلی است، زیرا شخص دیگری برای جانشینی جلال طالبانی در این منصب مناسب دانسته نمی شود.

به گزارش کردپرس، لطیف نیروه یی در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو ضمن اشاره به اینکه در نشست اخیر شورای رهبری حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در مود برگزاری کنگره و نیز تصمیم گیری در مورد مسائل اساسی حزب از جمله منصب دبیر کل گفتگو شده است، اعلام کرد که گفتگوهای بسیاری در مورد این منصب صورت گرفته و اتفاق نظری در حزب برای حذف این منصب وجود دارد و نظر اکثریت بر این است که شخص دیگری برای جانشینی جلال طالبانی در این منصب مناسب نیست و نباید منصب دبیر کل به جز وی به فرد دیگری داده نشود.

سخنگوی شورای مرکزی اتحادیه میهنی در عین حال اشاره کرد که شورای رهبری حزب بر این باور است که شخص تصمیم گیرنده و در راس امورباید در حزب وجود داشته داشته باشد.

همچنین گفت که در کنگره چهارم حزب برای اجاد توازن داخلی و نیز جذب اعضای جوان در شورای رهبری تصمیم گیری شده و از سوی دیگر شورایی مشورتی برای اعضای پیشکسوت حزب با داشتن برخی اختیارات تشکیل می شود.

شورای رهبری یکیتی در آخرین نشست خود در روز شنبه گذشته تصمیم به برگزاری کنگره چهارم حزب در تاریخ 7 دسامبر 2020 گرفت.

آخرین کنگره یکیتی در سال 2010 برگزار شده و به دلیل بیماری جلال طالبانی دبیر کل فقید حزب و درگذشت وی و نیز اختلافات داخلی در یکیتی، این حزب تاکنون موفق به برگزاری کنگره نشده است.