سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  15:36   

حضور هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه در آرامگاه جلال طالبانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP ، با حضور در آرامگاه دبیر کل فقید اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) با اهدای تاج گل به یاد وی ادای احترام کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری روژ نیوز، هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP به ریاست سزایی تملی رئیس مشترک حزب که از روز شنبه گذشته در اقلیم به سر برده و روز دوشنبه به سلیمانیه سفر کردند، در آرامگاه جلال طالبانی دبیر کل فقید اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) و رئیس جمهور پیشین عراق حضور یافت.

این هیئت از سوی خانواده طالبانی مورد استقبال قرار گرفته و با اهدای تاج گل به یاد جلال طالبانی ادای احترام کرده و سزایی تملی مطلبی را به زبان کردی در دفتر یادبود طالبانی نوشت.

سزایی تملی در آرامگاه مام جلال به سابقه مبارزاتی وی اشاره و تاکید کرد که مام جلال از شخصیت های بزرگ و تاثیرگذار منطقه بوده و تلاش و مبارزه وی الگویی برای همگان است.

وی افزود که کردها در این مقطع بیش از هر زمان دیگری به صلح، ثبات و دمکراسی نیاز دارند و مبارزات مام جلال تاثیر مثبتی بر تلاش مشترک کردها در این زمینه دارد.

هیئت HDP پس از دیدار از آرامگاه مام جلال، نشستی را با اعضای دفتر سیاسی یکیتی، انجام داد، اما هنوز اطلاعاتی از جزئیات این دیدار منتشر نشده است.

هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP  شنبه 16 شهریور / 7 سپتامبر، وارد شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان شد و پس از دیدار با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، و نیز دیدار با برخی احزاب سیاسی و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم، با رهبران دو حزب اسلامگرای جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی نیز دیدار کرده در سلیمانیه نیز نشستی را با برهم صالح رئیس جمهور عراق (معاون دوم دبیر کل دوم یکیتی) انجام داد.