سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  16:44   

رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق های ترکیه:

آینده کردها در ترکیه، عراق و سوریه مشترک است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP تاکید کرد که آینده کردها در ترکیه، عراق و سوریه، مشترک بوده و در کنار یکدیگر می توانند به موفقیت دست یابند.

 

به گزارش کردپرس، هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP  در ادامه دیدارهای خود با احزاب، رهبران و شخصیت های اقلیم کردستان، با حزب جنبش آزادی که یک جریان سیاسی نزدیک به پ.ک.ک، شناخته می شود، دیدار کرد.

سایت خبری روژ نیوز در این مورد گزارش داد که سزایی تملی رئیس مشترک HDP پس از این دیدار طی کنفرانسی خبری، اعلام کرده که در دیدار با احزاب اقلیم کردستان به گفتگو در مورد وضعیت منطقه و جلوگیری از تنش ها و راهکارهای ایجاد صلح و ثبات پرداخته اند.

وی  تاکید کرد که کردها در عراق، سوریه و ترکیه دارای آینده ای مشترک هستند و با کمک و همکاری یکدیگر می توانند بر مشکلات فائق آمده و به موفقیت دست یابند و دولت های این سه کشور نیز مسئولیت سنگینی برای حل مشکلات بر عهده دارند و برهم صالح رئیس جمهور عراق تلاش ها و اقدامات جدی در این مورد صورت می دهد.

هیئت حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP  شنبه 16 شهریور / 7 سپتامبر، وارد شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان شد و پس از دیدار با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، و نیز دیدار با برخی احزاب سیاسی و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم، با رهبران دو حزب اسلامگرای جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی نیز دیدار کرده در سلیمانیه نیز نشستی را با برهم صالح رئیس جمهور عراق (معاون دوم دبیر کل دوم یکیتی) و نیز دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) انجام داد.