سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  16:58   

وزیر امور خارجه ترکیه:

اقدامات آمریکا در خصوص منطقه امن نمایشی است

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: اقداماتی که آمریکا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه انجام می دهد نمایشی است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: زمانی که با آمریکا مذاکرات را آغاز کردیم اولین قدم را برداشتیم. قرار بر این بود که مرکز عملیات مشترک به وجود بیاید. ما این را به عنوان یک شروع خوب به حساب آوردیم. هشدارهایمان را نیز صراحتا اعلام کردیم. آمریکا به خاطر توافقات با YPG به قول هایی که تا کنون به ما داده است به خصوص در نقشه راه منبج عمل نکرده است. وضعیتی که اکنون در آن قرار گرفته ایم به ما نشان داده است که در هشدارهایی که می دادیم تا چه اندازه حق با ما بود.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که تصور می کنیم آمریکا در پی ایجاد یک روند معطل کردن در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه است افزود: اقداماتی که آمریکا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه انجام می دهد نمایشی است. طرح های ترکیه آماده است. اگر از این همکاری نتیجه ای که در نظر داریم به دست نیاید ما تمام آمادگی های لازم را در این خصوص انجام داده ایم و وارد این منطقه خواهیم شد. چگونه پیش از این مناطق تحت کنترل داعش و YPG را پاکسازی کرده ایم؛ این منطقه را نیز پاکسازی خواهیم کرد. ما خواستار همکاری با آمریکا بودیم ولی رفتاری که این کشور اتخاذ کرده است بیشتر طرف YPG هستند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا