سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 شهریور 1398  ::  23:50   

نچیروان بارزانی:

اقلیم کردستان برای کمک به مجروحین حادثه کربلا آماده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان طی پیامی ضمن ابراز همدردی و تسلیت به قربانیان ازدحام جمعیت در عاشورای حسینی در کربلا، اعلام کرد که اقلیم برای کمک به مجروحین این حادثه آماده است.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در پی وقوع حادثه کربلا ضمن اشاره به اینکه طی حادثه امروز عاشورای حسینی در این شهر، بیش از 30 تن از عزاداران جان خود را به دلیل ازدحام جمعیت از دست داده و ده ها تن دیگر نیز مجروح شده اند، همدردی عمیق خود با قربانیان این حادثه را ابراز کرده و به خانواده های کشته شدگان تسلیت گفت.

وی ضمن آرزوی شفا و بهبودی برای مجروحین اعلام کرد که اقلیم کردستان برای ارائه هرنوع کمک و همکاری پزشکی و درمانی و نیز پذیرش مجروحین این حادثه کاملا آمادگی دارد.

لازم به ذکر است که امروز سه شنبه 19 شهریور/10 سپتامبر، نهادها و مقامات مختلف عراق و از جمله علاء الدین العلوان، وزیر بهداشت و محیط زیست عراق اعلام کردند که در پی حادثه ازدحام جمعیت در مراسم عاشورا در حرم مطهر امام حسین (ع) 31 عزادار حسینی کشته و 103 تن مجروح شده اند و  وضعیت 9 مجروح نیز بسیار وخیم اعلام شده است. 

همچنین نصیف الخطابی، استاندار کربلا نیز ضمن اعلام این که بیش از چهار میلیون زائر در عزاداری دسته طویریج در حرم مطهر امام حسین (ع) شرکت کردند، تاکید کرد که حادثه روی داده تنها ازدحام جمعیت بوده با این حال شمار زیادی کشته و زخمی بر جای گذاشت.

از سوی دیگر محسن نظافتی مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق با بیان این که در میان جان باختگان حادثه مراسم عزاداری عاشورای حسینی(ع) در کربلا تاکنون هیچ ایرانی دیده نشده است، اعلام کرده: تاکنون چهار ایرانی در میان مجروحان شناسایی شده اند.