سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  08:02   

دادگاه تجدید نظر اعتراض به حکم آزادی دمیرتاش را رد کرد:

صدور حکم آزادی دمیرتاش در چارچوب قانون صورت گرفته است

سرویس ترکیه – دادگاه کیفری آنکارا، اعتراض دادستان به صدور حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)  را رد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی صدور حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از سوی شعبه 19 دادگاه کیفری آنکارا و اعتراض دادستان به این رای، جلسه تجدید نظر و رسیدگی دوباره به حکم صادر شده در دادگاه 20 کیفری آنکارا در حالی صورت گرفت که قاضی پرونده با رد اعتراض دادستان حکم آزادی دمیرتاش را تایید کرد.

بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه تجدید نظر، رسیدگی به پرونده دمیرتاش بدون زندانی بودن وی ادامه خواهد داشت و حکم صادر شده از سوی شعبه 19 دادگاه کیفری آنکارا بر اساس قوانین موجود صورت گرفته است. شعبه 20 دادگاه کیفری آنکارا، در صدور حکم آزادی دمیرتاش موردی مغایر با قانون و اصول قضایی مشاهده نکرده و از همین رو رای بر رد اعتراض به این حکم صادر کرده است.

در پی صدور این حکم، مرال دانیش بشتاش، نماینده سرت در پارلمان ترکیه از حزب HDP در حساب شخصی خود از توئیتر نوشت: اعتراض دادستانی به صدور حکم آزادی دمیرتاش رد شد. حکم آزادی دمیرتاش در خصوص نمایندگان دیگر زندانی به خصوص فیگن یوکسکداغ نیز می تواند صادر شود.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش