سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  08:16   

اردوغان در دیدار با وزیر تجارت آمریکا:

امنیت تمام اروپا را ترکیه تأمین می کند

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از دیدار با ویبلور رز وزیر تجارت آمریکا و هیئت همراه وی که به آنکارا سفر کرده اند در اظهاراتی با اشاره به پناهنده های سوری در خاک ترکیه عنوان کرد: امنیت تمام اروپا به خصوص متحدان خود در ناتو را ما تأمین می کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از دیدار با ویبلور رز وزیر تجارت آمریکا و هیئت همراه وی که به آنکارا سفر کرده اند در اظهاراتی با واکنش تند به حمایت های آمریکا از YPG در شمال سوریه عنوان کرد: در حال حاضر حمایت های آمریکا از گروه های تروریستی 50 هزار کامیون را رد کرده است، هر چه که لازم داشته باشند از خودروهای زرهی تا مهمات را آمریکا برای آنان ارسال می کند و این موضوع ما را به صورت جدی آزرده خاطر کرده است. این همه مهمات علیه چه کسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ علیه ترکیه. قبول این مسئله به عنوان یک مسئله استراتژیک غیر قابل قبول است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما اقدامات برای تاسیس منطقه امن را آغاز کرده ایم. انتظارمان از آمریکا این است که در تاسیس منطقه امن برای بازگشت امن پناهندگان سوری به خانه های خود و در مبارزه ما با تروریسم در کنار ما حضور داشته باشند. امروزه 3.6 میلیون پناهنده سوری در کشور ما وجود دارد که با احتساب پناهنده ها از ملیت های دیگر این رقم به 5 میلیون پناهنده می رسد. امنیت تمام اروپا به خصوص متفق های ناتویی خود را ما تأمین می کنیم. پذیرفتن یک موج جدید دیگر از پناهندگی از سوی کشورمان دیگر امکان پذیر نیست.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#آمریکا
#کردها