سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  10:29   

پنجمین سوگواره منطقه‌ای عکس «آینه‌داران» در ایلام برگزار می‌شود

سرویس ایلام - مدیر حوزه هنری استان ایلام از برگزاری پنجمین سوگواره منطقه‌ای عکس اربعین حسینی با عنوان «آینه‌داران» به میزبانی ایلام ویژه استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، لرستان و آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمدعلی قاسمی با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی و حرکت کاروان‌های عزاداری به سمت کربلای معلی، حوزه هنري استان ايلام باهدف انعکاس هر چه بیشتر این رویداد بزرگ مذهبی از نگاه دوربين سوگواره عکس اربعين با عنوان «آینه‌داران» را در دو بخش حرفه‌ای و آماتور برگزار می‌کند.

وی محورهای این سوگواره را مهران دروازه عتبات عاليات، موکب‌ها و خدمت‌رسانی به زائران، عزاداری روز اربعین در بین‌الحرمین، عزاداری در اقوام، کاروان‌های پیاده، پیاده‌روی زائران، نگاه خلاقانه و هنري، نگاه آزاد و آیین‌های عزاداری عنوان کرد.

مدیر حوزه هنری استان ایلام با بیان این که آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره 30 مهرماه سال جاری است، یادآور شد: داوری آثار 5 آبان و اطلاع‌رسانی و اعلام نتایج نیز 24 آبان ماه سال جاری انجام خواهد شد و هر‌ عکاس می‌تواند حداکثر با 5 قطعه عکس در این سوگواره شرکت کند.

قاسمی شرکت در مسابقه را برای همه‌ی عکاسان و علاقه‌مندان آزاد و بدون محدودیت سنی اعلام کرد و گفت: استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای، غیرحرفه‌ای و موبایلی برای عکاسی آزاد است آثار منتخب را با ذکر نام عکاس، در نمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از طریق شبکه اجتماعی تلگرام ayenehdaran@ و یا آدرس پست الکترونیکی Email:ayenehdaran@gmail.com و یا ارسال آثار به‌صورت CD عکس‌های خود با دبیرخانه این سوگواره واقع در ايلام، انتهاي خيابان پاسداران، بلوار شمالي امام (ره) حوزه هنري استان ایلام ارسال کنند.

مدیر حوزه هنری استان ایلام با دعوت از عموم هنرمندان، عکاسان و اقشار مختلف مردم برای شرکت در این سوگواره، خاطرنشان کرد: به همه‌ی افرادی که آثار آن‌ها به نمایشگاه راه می‌یابد، گواهینامه‌ی شرکت در نمایشگاه اهدا خواهد شد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#رییس حوزه هنری ایلام، محمدعلی قاسمی
#سوگواره عکس
#آیینه داران
#محرم
#اربعین
#مرز مهران