سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  21:15   

عدم توافق احزاب کردستانی برای تشکیل ائتلاف مشترک انتخاباتی در طوزخورماتو

سرویس عراق و اقلیم کردستان- احزاب کردستانی در منطقه مورد مناقشه طوزخورماتو، علیرغم گفتگوهای بسیار، نتوانستند به توافقی برای تشکیل ائتلاف مشترک برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی این منطقه دست یابند. 

به گزارش کردپرس، دومین نشست احزاب کردستانی در منطقه مورد مناقشه طوزخورماتو، شامل نمایندگانی از احزاب اتحادیه میهنی (یکیتی) حزب دمکرات (پارتی) جنبش تغییر (گوران) اتحاد اسلامی (یکگرتو) جماعت اسلامی (کومل) و حزب کمونیست اقلیم، که برای تشکیل ائتلاف مشترک کردستانی به منظور شرکت در انتخابات شوراهای استانی عراق در این منطقه برگزار شد، به شکست انجامید.

این در حالی است که هیمن نوری مسئول تشکیلات حزب کمونیست اقلیم کردستان در این منطقه به سایت خبری روژ نیوز گفت که این نشست در حالی به نتیجه نرسیده که تمام احزاب کردستانی و نیز شخصیت های منطقه بر ضرورت تشکیل ائتلاف مشترک کردها برای شرکت در این انتخابات تاکید کرده اند.

وی پیش بینی کرد احتمال دارد که کردها دو کاندید زن را برای شرکت در انتخابات سورای استانی خورماتو معرفی کنند و اعلام کرد که گفتگوهای میان این احزاب ادامه می یابد.

این در حالی است که احزاب کردستانی کرکوک روز دوشنبه گذشته بر سر تشکیل ائتلاف مشترک برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی عراق در کرکوک به توافق رسیدند.