سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  07:08   

تولید کپسول گاز طبیعی توسط مهندس ایرانی در ترکیه

سرویس ترکیه - مهندس مهدی فیروزی کارخانه تولید کپسول گاز طبیعی جهت استفاده در خودرو را با هزینه سه میلیون دلار در استان کردنشین وان ترکیه تأسیس و راه اندازی کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، مهدی فیروزی مهندس ایرانی پس از تایید طرح تولید کپسول گاز طبیعی توسط دانشگاه «یوزونجی ییل» وان ترکیه، کارخانه تولید کپسول گاز طبیعی فشرده را جهت استفاده در خودرو با هزینه سه میلیون دلار تاسیس و راه‌اندازی کرد.

این کارخانه، طبق آخرین تكنولوژی آلمان و در زمینی به مساحت چهار هکتار احداث شده و با استخدام 20 مهندس و 150 کارگر تولید خود را آغاز کرده است. در این کارخانه کپسول ‌های فشرده تولید می‌ شود و خودروهای گازسوز برای ذخیره گاز طبیعی از آنها استفاده کنند. بدین ترتیب مصرف سوخت در ترکیه کاهش می یابد.

مهندس مهدی فیروزی در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: احتمال انفجار این کپسول‌ها به هیچ ‌وجه وجود ندارد. خودروهایی که گاز طبیعی مصرف می‌کنند از ماشین‌های دارای سیستم ال.پی.جی دارای کیفیت بسیار بهتری هستند.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به طراحی این طرح در شهر کردنشین وان نیز تصریح کرد: برای سرمایه ‌گذاری پتانسیل بسیار خوبی دارد. مسئولین این استان نیز همکاری بسیاری خوبی دارند. به این دو دلیل، وان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردم. مطمئنم که منطقه از این کارخانه استفاده بسیاری خواهد کرد. احداث کارخانه تولید کپسول گاز طبیعی باعث ایجاد توسعه در وان نیز می‌ شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه