سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  07:29   

صالح مسلم:

حضور ماندگار ارتش ترکیه در منطقه شرق فرات را قبول نخواهیم کرد

سرویس سوریه - صالح مسلم، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر با محور ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: حضور ماندگار نیروهای نظامی ارتش ترکیه در منطقه شرق فرات را قبول نخواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، صالح مسلم، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر با محور ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: مذاکرات میان ترکیه و آمریکا ادامه دارد. در خصوص این مذاکرات به ارتش دموکراتیک سوریه و مجلس دموکراتیک سوریه اطلاعات لازم داده می شود. دیدارها ادامه دارد. نمی دانم نتایج چه خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مهمترین موضوع عدم توافقات در منطقه امن گستره این منطقه و میزان فعالیت نیروهای نظامی ترکیه در این منطقه را شامل می شود. درحالی که آمریکا یک محدوده 15 کیلومتری در عمق سوریه از مرزهای ترکیه را در نظر دارد ترکیه درخواست دوبرابر این مقدار را می کند. این عدم توافقات برای ارتش دموکراتیک سوریه که ورود نظامی ارتش ترکیه به منطقه را به عنوان خط قرمز خود می داند؛ نگران کننده است. گشت زنی یک گروه از نیروهای ترک به همراه نیروهای آمریکایی را اجازه دادیم ولی حضور دائمی نیروهای ارتش ترکیه در منطقه را قبول نخواهیم کرد. این قبل از هر چیزی از لحاظ مردم منطقه نمی تواند مورد قبول واقع شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها
#آمریکا