سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  07:43   

رشد 240 درصدی تردد زائران از مهران با تردد بیش از ۱۹۶ هزار نفر

سرویس ایلام - مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام گفت: از ابتدای ماه محرم تا پایان روز عاشورای حسینی سال جاری ۱۹۶ هزار و ۹۴ نفر از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، نورالله دلخواه با بیان این مطلب، اظهار کرد: از ابتدای ماه محرم سال جاری تاکنون 138 هزار و 708 نفر از مرز مهران برای زیارت عتبات عالیات و شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از مرز بین‌المللی مهران خارج است.

وی با بیان این که 56 هزار و 706 نفر در 10 روز اول محرم از مرز بین‌المللی مهران وارد کشور شده است، گفت: در روز تاسوعای حسینی 10 هزار و 234 نفر و در روز عاشورای حسینی نیز 14 هزار 945 نفر از مرز مهران تردد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام با اشاره به این که مجموع تردد زوار حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی 25 هزار و 179 نفر بوده است، گفت: در دو روز نهم و دهم محرم مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی نیز 11 هزار و 170 هزار نفر از مرز مهران خارج و 14 هزار و 10 نفر وارد کشور شده است.

وی با بیان این که موج بازگشت زوار تاسوعا و عاشورای حسینی از کربلای معلی از طریق مرز بین‌المللی مهران از ظهر  روز عاشورای حسینی آغازشده است، یادآور شد: تمهیدات لازم برای تأمین 200 دستگاه اتوبوس برای بازگشت و انتقال زائران و عزاداران حسینی از مرز مهران به نقاط مختلف کشور فراهم‌شده است.

افزایش ۲۴۰ درصدی خروج زائران از مرز مهران

در عین حال مدیر پایانه مرزی مهران نیز از افزایش ۲۴۰ درصدی خروج زائران از مرز بین المللی مهران طی ایام محرم خبر داد.

مجتبی سلیمانی از افزایش تردد زائرین در دهه اول محرم نسبت به سال گذشته خبرداد وگفت: در نه روز اول محرم امسال در مجموع ۱۳۶هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز مهران خارج شده اند که از این تعداد ۹۳ هزار و ۴۰۰ زائر ایرانی بوده است.

وی افزود: این درحالی است که در مدت مشابه در سال گذشته در مجموع ۴۰ هزار و ۳۴۹ زائرایرانی و خارجی از مرز مهران خارج شدند.

سلیمانی ادامه داد: مقایسه میزان خروج زائران در ۹ روز اول محرم امسال از افزایش ۲۴۰ درصدی خروج زائرین از مرز مهران حکایت دارد.

برچسب‌ها:
#ایران ایلام
#رشد تردد در مرز مهران
#مدیرکل راهداری ایلام، دلخواه
#مدیر پایانه مرزی مهران، سلیمانی