انتشار:  پنج‌شنبه 10 اسفند  ::  17:07   

فرمانده مرزبانی ناجا در سفر به ایلام:

افزایش اعتبارات برای تجهیز مرزهای کشور/ مرزهای ایلام از امن ترین مرزهای کشور هستند

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرزهای استان ایلام از امن ترین مرزهای کشور بوده و این امنیت مرزی شرایط لازم را برای توسعه سرمایه گذاری در این استان فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سردار قاسم رضایی در سفر به استان ایلام و در یک گفتگوی خبری بیان کرد:امنیت مرزهای استان ایلام و سفر زائران عتبات عالیات فرصت خوبی را برای تجار و صاحبان سرمایه فراهم کرده است.

  وی با بیان اینکه  اجرا و نگهداری جاده‌های مرزی نیازمند اعتبارات ویژه است گفت: از ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز کشور، بیش از ۴۲۵ کیلومتر مربوط به استان ایلام است.

فرمانده مرزبانی ناجا با عنوان اینکه مردم مرزنشین نقش مهمی در پاسداری از مرزها و امنیت کشور دارند گفت: هم به‌وسیله نیروی انسانی و هم تجهیزات، مرزها در کنترل مرزبانان کشورمان قرار دارد.

سردار رضایی، با اشاره به اینکه محوری‌ترین عنصر ما در مأموریت مرزی، نیروی انسانی است، تصریح کرد: مرز مهران یکی از مرزهای مهم کشور برای زائران عتبات عالیات در طول سال است.

وی، با اشاره به اینکه مرز مهران در دوران دفاع مقدس دچار چالش‌هایی بود ولی امروز یکی از امن‌ترین مرزهای کشور است، یادآور شد: امنیت از مرزها شروع می‌شود و مرزها حریم کشور هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه مرز مهران و امنیت آن باعث شده که این مرز یکی از مسیرهای اصلی رفت و آمد زائران عتبات عالیات باشد گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مرزبانی بحث امنیت مرز و توجه به راهپیمایی سالیانه اربعین است.

 سردار رضایی به موضوع تجهیز مرزها اشاره کرد و گفت: این موضوع در اعتبارات سال آینده مورد توجه دولت قرار گرفته و در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ ما اعتبارات بیشتری برای تجهیز مرزها اختصاص دادیم و در برنامه ششم توسعه هم چنین اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم.