سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  08:10   

بیانیه PYD خطاب به جریان های سیاسی و نظامی شمال سوریه:

از دستاوردهای مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه محافظت کنید

سرویس سوریه - حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با انتشار بیانیه ای عنوان کرد: برای محافظت از دستاوردهای مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه که مهمترین مدل برای حل بحران سوریه نیز به حساب می آید تمام احزاب سیاسی و حرکت های نظامی باید در برابر مسئولیت هایی که بر عهده دارند به صورت جدی عمل کرده و از این دستاوردها محافظت کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به تحولات اخیر در سوریه به خصوص تحولاتی که بعد از شکست گروه تروریستی داعش در شمال این کشور به وجود آمده است، عنوان کرد: سیاست های دولت ترکیه و تمام سیستم های اقتدارگرایانه در منطقه که قتل عام و نابودی جریان های کرد را در دستور کار قرار داده اند جرم هایی را که مرتکب می شوند؛ مانند تغییر بافت دموگرافیک در عفرین آشکار و محرز است. برای محافظت از دستاوردهای مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه که مهمترین مدل برای حل بحران سوریه نیز به حساب می آید تمام احزاب سیاسی و حرکت های نظامی باید در برابر مسئولیت هایی که بر عهده دارند به صورت جدی عمل کرده و از این دستاوردها محافظت کنند.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: برخی در چارچوب منافعی که دارند اظهاراتی بیان می کنند. این اظهارات قبل از هر چیزی منافع و عقاید شخصی را مطرح کرده و به ساختارهای اقتدارگرایانه در منطقه خدمت می کنند. مدیریتی که تناقض ها و تنش ها را افزایش دهد به کردها خدمتی نخواهد کرد. از تمام مردم کرد و مردمی که در منطقه شمال و شرق سوریه با یکدیگر متحد شده اند دعوت می کنیم برای محافظت از دستاوردهای به وجود آمده اتحاد را به وجود آورده و از زندگی مشترک محافظت کنید.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها