سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  10:05   

جلسه کنگره اروپا برای بررسی برکناری شهرداران کرد در ترکیه

سرویس ترکیه - کنگره اروپا با موضوع بررسی برکناری شهرداران کرد دیاربکر – ماردین – وان در ترکیه و تعیین سرپرست به جای آنان از سوی وزارت کشور ترکیه، تشکیل جلسه داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه یورونیوز، کنگره اروپا با موضوع بررسی برکناری شهرداران کرد دیاربکر – ماردین – وان در ترکیه و تعیین سرپرست به جای آنان از سوی وزارت کشور ترکیه تشکیل جلسه داد. 
در این جلسه آندرس کیناپه، رئیس کنگره مدیریت های محلی و منطقه ای کنگره اروپا با ابراز نگرانی از برکناری سه شهردار کرد ترکیه اعلام کرده است: ما به عنوان کنگره اروپا موضوع برکناری شهرداران کرد را از نزدیک دنبال می کنیم. شهرداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در نتیجه اراده آزاد و عادلانه انتخاب شده اند. در گذشته نیز این کنگره از اعمال قانون خارج از ضوابط علیه این شهرداری ها و تعیین افراد دولتی به جای منتخبین ملت در این شهرداری ها نگرانی های خود را بیان کرده بود.  
در پایان جلسه بعد از بررسی های لازم پیرامون این موضوع تصمیم بر آن گرفته شده است که گزارشگرهای کنگره اروپا در تاریخ 1 – 4 اکتبر 2019 میلادی با سفر به ترکیه ارزیابی های خود را انجام داده و در پایان ماه نوامبر نیز یک گروه دیگر به این کشور سفر کند. 
همچنین کنگره مدیریت های محلی و منطقه ای کنگره اروپا از اکرم امام اوغلو شهردار کلانشهر استانبول برای سخنرانی در جلسه ماه اکتبر این کنگره دعوت به عمل آورده است تا با حضور در شهر استرازبورگ در این جلسه حضور پیدا کند. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#اتحادیه اروپا