سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  11:19   

حشد الشعبی یک پهپاد را سرنگون کرد و پهپاد دیگری را فراری داد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - حشد الشعبی از سرنگونی یک پهپاد در شرق عراق خبر داده و تاکید کرد که در شمال این کشور نیز نیروهای آن پهپاد دیگری را فراری دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری الفرات نیوز، رسانه مرکزی لشکر رزمی العباس به عنوان تیپ 26 حشد الشعبی شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اعضای تیم تاکتیکی وابسته به این لشکر موفق شدند یک هواپیمای بدون سرنشین را هنگام تلاش در راستای بمباران نیروهای ارتش عراق در منطقه کنعان در استان مرزی دیاله در شرق این کشور سرنگون کنند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، اعضای تیم تاکتیکی لشکر العباس که با دستور فرماندهی عملیات مشترک عراق، تحت فرمان فرماندهی عملیات دیاله فعالیت می کند، پس از مشاهده پهپاد مذکور که در حال عملیات شناسایی با هدف حمله به نیروهای ارتش عراق طی روزهای آینده بوده، بی درنگ با استفاده از تجهیزات فنی خود آن را هدف قرار داده و سرنگون ساختند.

این در حالی است که ساعاتی پیش از آن نیز رسانه حشد الشعبی با انتشار بیانیه ای، از قحطان الباوی، مدیر اطلاعات فرماندهی عملیات صلاح الدین در شمال عراق نقل کرده بود که صبح چهارشنبه یک پهپاد بر فراز مقر تیپ 35 حشد الشعبی به پرواز درآمده با این حال سامانه های پدافند هوایی حشد اقدام به تیراندازی کرده و آن را وادار ساختند به سوی یک مکان نامشخص فرار کند.

بر اساس آن چه در این بیانیه آمده، الباوی تاکید کرده که نیروهای اطلاعاتی فرماندهی عملیات حشد الشعبی در صلاح الدين نتوانستند عامل ارسال پهپاد مذکور را شناسایی کنند و فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز هر گونه اطلاعی در رابطه با پرواز چنین پهپادهایی را رد کرده است.