سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  11:55   

بعید دانستن تحویل نفت از سوی اقلیم کردستان به بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یکی از نمایندگان کُرد مجلس عراق، تحویل نفت از سوی اقلیم کردستان به بغداد را بعید دانست.
 

به گزارش کردپرس، مثنی امین رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان (یکگرتو) در مجلس نمایندگان عراق، در گفتگو با روزنامه "آژانس" چاپ اقلیم کردستان، درباره روابط اربیل و بغداد، گفت: بی اعتمادی و عدم تفاهم میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق عمیق و ریشه دار است و رفع آن ها نیازمند انجام گفتگوهای جدی است.

وی اعلام کرد: بر اساس اطلاعات ما، دولت اقلیم کردستان حاضر به تحویل نفت به دولت مرکزی نیست، زیرا در نشست اخیر میان دولت اقلیم  و فراکسیون های کردستانی مجلس نمایندگان عراق، دولت اقلیم کردستان به بدهی 24 میلیارد دلاری که باید بغداد بازپرداخت آن ها به شرکت های نفتی را بر عهده بگیرد، اشاره داشت و دولت مرکزی عراق نیز به هیچ عنوان حاضر به پذیرش چنین چیزی نیست و زیر بار این درخواست نخواهد رفت و به همین دلیل نتیجه، عدم تحویل نفت از سوی اقلیم به بغداد است.

مثنی امین در خصوص بودجه سال 2020 عراق، گفت: دولت اقلیم کردستان تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارد با بغداد بر سر قانون بودجه سال آینده به توافق برسد.

قرار است هفته آینده هیئتی عالی رتبه از سوی دولت اقلیم کردستان برای گفتگو بر سر سهم اقلیم از بودجه سال 2020 به بغداد سفر کند.