سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  12:27   

گفت‌وگوی عبدالمهدی و سفیر ترکیه درباره سفر اردوغان به عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق و سفیر ترکیه در بغداد همکاری میان دو کشور در زمینه های اقتصاد، آب و سازندگی را بررسی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی شامگاه چهارشنبه در شهر بغداد از فاتح یلدیز، سفیر ترکیه در این کشور استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی در دیدار با یلدیز بر تمایل عراق به توسعه روابط خود با کشور همسایه ترکیه در زمینه های مختلف و در راستای تامین منافع و ثبات ملت های دو کشور تاکید کرد.

نخست وزیر عراق و سفیر ترکیه در بغداد در این دیدار به بررسی پرونده های مربوط به همکاری میان دو کشور در زمینه های اقتصاد، آب و سازندگی پرداختند.

عبدالمهدی و یلدیز همچنین سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به عراق در آینده را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این در حالی است که به دنبال دیدار برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با همتای ترکیه ای خود در آنکارا در اواسط دی ماه گذشته، مولود چاووش اوغلو و محمدعلی حکیم، وزرای امور خارجه دو کشور با یکدیگر دیدار کردند جایی که در مورد روابط میان آنکارا و بغداد در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم به گفت و گو پرداختند و در رابطه با سفر اردوغان به عراق که هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده نیز به توافق رسیدند.

برچسب‌ها:
#عراق
#ترکیه
#عبدالمهدی
#اردوغان
#روابط بغداد و آنکارا