سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  14:24   

تعیین هیئت رئیسه جدید در مجمع عمومی حزب جنبش تغییر

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت رئیسه جدید برای مجمع عمومی حزب جنبش تغییر در راستای سازماندهی مجدد و ایجاد تغییرات اساسی در حزب، طی انتخابات داخلی، تعیین شد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، امروز پنج شنبه 21 شهریور/ 12 سپتامبر، جنبش تغییر در راستای ایجاد تغییرات اساسی اقدام به تعیین هیئت رئیسه جدید برای نهاد مجمع عمومی، این حزب کرد.

هیئت رئیسه جدید مجمع عمومی جنبش تغییر از طریق انتخابات داخلی حزب تعیین شد و شامل سه عضو بوده که عبارت از رئیس، نایب رئیس و دبیر مجمع عمومی هستند.

طی انتخابات داخلی، حزب، جمال حاجی محمد به عنوان رئیس و پیشرو رئوف به عنوان دبیر و علی بالابرز به عنوان معاون مجمع انتخاب شده اند.

همچنین قرار است روز شنبه نیز رهبر جدید و اعضای جدید کمیته اجرایی جنبش تغییر نیز انتخاب شوند و جمال محمد رئیس جدید مجمع عمومی طبق اساسنامه داخلی حزب، یکی از اعضای جدید کمیته اجرایی نیز محسوب می شود.

مجمع عمومی جنبش تغییر به عنوان یکی از نهادهای مشورتی حزب از آغاز تاسیس جنبش تغییر تشکیل شده است.

پس از درگذشت نوشیروان مصطفی بنیان گذار و رهبر پیشین جنبش تغییر در سال 2017 میلادی، این حزب دچار اختلافات شدید داخلی شده و تاکنون شمار بسیاری از اعضای پیشکسوت و نیز کادرها و اعضای رده های مختلف حزب، با انتقاد از سیاست های جدید آن و نیز عملکرد عمر سید علی جانشین نوشیروان مصطفی از جنبش تغییر جدا شدند.