سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  17:59   

تاکید نچیروان بارزانی بر ضرورت جذب سرمایه گذاری خارجی در عراق و اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان در دیدار با وزیر برنامه و بودجه عراق بر ضرورت ایجاد زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تقویت بخش خصوصی به منظور توسعه عراق و اقلیم، تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان امروز پنج شنبه 21 شهریور/ 12 سپتامبر، نشستی را با نوری صباح الدیلمی وزیر برنامه و بودجه عراق انجام داد.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مورد این دیدار گزارش داد که بارزانی طی گفتگو با دیلمی تاکید کرده که توسعه همه جانبه و رشد اقتصادی در عراق و اقلیم و تضمین آینده اقتصادی بهتر، مستلزم سازماندهی، برنامه و طرحی منسجم و سیاست اقتصادی مناسب و برداشتن اقدامات کارا و موثر است.

وی تاکید کرد که عراق و اقلیم کردستان برای دستیابی به توسعه باید زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی و نیز ایجاد تسهیلات و امکانات و فرصت های بیشتر برای سرمایه گذاری و تقویت بخش خصوصی را فراهم ساخته و این امر باید در اولویت کارهای دولت قرار گیرد.

همچنین بررسی جوانب مختلف سرشماری عمومی در عراق که قرار است در سال 2020 میلادی برگزار شود نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این گفتگو عنوان شده و طرفین، اهمیت همکاری و هماهنگی همه جانبه نهادهای مرتبط در دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان، برای برگزاری این سرشماری را مورد تاکید قرار دادند. 

بارزانی و صباح الدیلمی در بخشی دیگر از گفتگوهای این دیدار به تدوین لایحه بودجه سال 2020 عراق و همچنین بازسازی مناطق جنگ زده کشور و به ویژه موصل پرداخته و اقدامات انجام شده در این مورد را بررسی کردند.

لازم به ذکر است که وزیر برنامه و بودجه عراق در سفر خود به اقلیم کردستان، دیداری را نیز با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم انجام داده و بارزانی در این دیدار ضمن اشاره به اینکه باید نقطه نظرات اقلیم در مورد مکانیسم برگزاری سرشماری در نظر گرفته شود، گفت که نباید این سرشماری تبدیل به کارت سیاسی علیه هیچ یک از طیف های کشور شود.