سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  18:46   

موسسه تحقیقات سیاست خارجی:

آمریکا چاره ای جز توافق با ترکیه بر سر کردهای سوریه نداشت

سرویس جهان- موسسه تحقیقات سیاست خارجی نوشت: آمریکا برای این که از حمله ترکیه به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه جلوگیری کند ناچار شد با ایجاد منطقه امن در شمال سوریه موافقت کند.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا و ترکیه روز 7 ماه آگوست گذشته بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه توافق کردند که بر اساس آن، نیروهای کرد سوریه بین 5 تا 14 کیلومتر عقب نشینی کرده و سلاح های سنگین خود را نیز 20 کیلومتر دور از مرزهای سوریه  با ترکیه مستقر کرده اند تا به این ترتیب نگرانی های امنیتی ترکیه از تاثیر حضور نیروهای کرد سوریه در نزدیکی مرز ترکیه بر کردهای ساکن ترکیه رفع شود.

اندیشکده تحقیقات سیاست خارجی درباره این موضوع نوشت: آمریکا ناچار بود برای جلوگیری از اقدام نظامی ترکیه علیه کردهای سوریه با ایجاد منطقه امن و دور کردن نیروهای کرد سوریه از مرز ترکیه موافقت کند.

این موسسه در تحلیل خود پیرامون موضوع ایجاد منطقه امن تاکید کرده است آمریکا اکنون اهرم هایی برای مقابله با ترکیه در اختیار ندارد.

موسسه تحقیقات سیاست خارجی با اشاره به این که آمریکا بیشتر نیروهای خود را از سوریه خارج کرده، تاکید کرده است که آمریکا با این تعداد نیروی کم نمی تواند منطقه وسیع تحت کنترل کردهای سوریه را پوشش داده و از آنها در برابر حملات محتمل چه از سوی ترکیه و یا از طرف گروه های تروریستی مانند داعش محافظت کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا