سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  19:51   

دادستان جمهوری ترکیه:

حضور عثمان اوجالان در تلویزیون TRT کردی مصداق آزادی بیان است

سرویس ترکیه - دادستان جمهوری ترکیه طرح شکایت از حضور عثمان اوجالان، برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در برنامه زنده تلویزیونی TRT کردی را که پیش از انتخابات شهرداری کلانشهر استانبول صورت گرفت، مصداق آزادی بیان قلمداد کرد و از تشکیل پرونده برای این شکایت خودداری کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، دادستان جمهوری ترکیه طرح شکایت از حضور عثمان اوجالان، برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در برنامه زنده تلویزیونی TRT کردی را که پیش از انتخابات شهرداری کلانشهر استانبول صورت گرفت، مصداق آزادی بیان قلمداد کرده و از تشکیل پرونده برای این شکایت خودداری کرد.

دادستان جمهوری ترکیه در استان استانبول با بیان این که حضور عثمان اوجالان در تلویزیون TRT و انتشار پیام وی از طریق خبرگزاری آناتولی جرم به حساب نمی آید اعلام کرد: نیازی برای تشکیل پرونده قضایی در این خصوص وجود ندارد.

لازم به ذکر است، نوری باشکابان، از فعالان سیاسی ترکیه با مراجعه به دادستان جمهوری ترکیه از ابراهیم عرن، مدیرکل شبکه تلویزیون TRT، مصطفی اکیچی، مدیر مسئول تلویزیون TRT کردی و شنول کازانچی مدیر خبرگزاری آناتولی به اتهام "حمایت از گروه های تروریستی، خیانت به وطن و حمایت از مجرم" خواستار تشکیل پرونده شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک