انتشار:  شنبه 12 اسفند  ::  11:22   

مرز ایلام (مهران)  یکی از امن‌ترین مرزهای کشور است

 سرویس ایلام- فرمانده مرزبانی ناجا در سفر به استان ایلام گفت: مرز ایلام (مهران)  یکی از امن‌ترین مرزهای کشور است.

به گزارش کردپرس، سردار "قاسم رضایی" در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی ایلام، اظهار داشت: از بیش از8 هزار و 700 کیلومتر مرز کشور حدود 435 کیلومتر مربوط به استان ایلام بوده و خوشبختانه با عنایت خداوند متعال و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری، امنیت  مطلوبی در مرزهای کشورحاکم است.

وی با بیان اینکه مرزنشینان از مهم‌ترین مرزبانان کشورمان به شمار می‌روند، افزود: با به کارگیری ظرفیت حداکثری اعم از نیروی انسانی مجرب، متعهد و توانمند در کنار تجهیزات به روز، مرزها در کنترل کامل مرزبانان  قرار دارد.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به اینکه محوری‌ترین عنصر و مولفه در ماموریت های مرزی، نیروی انسانی است، تصریح کرد:  امنیت از مرزها شروع می‌شود و مرزها حریم کشور هستند،  باید بگویم هم‌اکنون مرز ایلام (مهران)  یکی از امن‌ترین مرزهای کشور بوده و آماده سرمایه‌گذاری تجار و صاحبان سرمایه است. 

 سردار رضایی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مرزبانی تامین امنیت مرزی بویژه در ایام راهپیمایی اربعین است، گفت: در سال 97 نسبت به سال 96؛ اعتبارات بیشتری برای تجهیز مرزها اختصاص داده ایم و در برنامه ششم توسعه نیز  افزایش اعتبارات  در دستور کار است.#