انتشار:  چهارشنبه 16 اسفند  ::  08:03   

مرد درختی ایلام و ایران ارزش درختکاری را به شبکه آموزش سیما می برد

سرویس ایلام- فعال زیست محیطی ایلام که به مرد درختی ایران شهرت دارد در قالب یکی از برنامه های شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران در زمینه اهمیت درختکاری و ارزش درخت با مردم ایران گفتگو خواهد کرد.

مهدی نظری  در این زمینه در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: به دعوت مدیران شبکه آموزش سه شنبه ۱۵اسفند  مهمان برنامه صبحی دیگر این شبکه خواهد بود که ساعت 10 صبح از  شبکه آموزش پخش می شود.

وی افزود: در این برنامه قرار است در باره اهمیت درخت و درختکاری، تهدیدهای زیست محیطی،ریزگردها و نقش درختکاری در مقابله با این پدیده و نیز تهدیدهای زیست محیطی  با مخاطبان این برنامه صحبت کند.

مهدی نظری به برنامه های خود در هفته درختکاری اشاره کرد و گفت: چند روزی است  در مدارس این استان ضمن مشارکت در کاشت درخت دانش آموزان را نیز از اهمیت کاشت درخت آگاه خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، مهدی نظری و مرد درختی ایران  چند سالی است با کاشت هزاران درخت رکورددار درختکاری در ایران است . وی در این زمینه تاکنون جوایزی همچون جایزه ملی محیط زیست، جایزه روز جهانی محیط زیست دانشگاه تهران؛  جایزه نمونه روز جهانی بیابان زدایی و جوایز دیگری را به دست آورده  و بع نوان خیر و حامی نمونه منابع طبیعی معرفی شده است.

وی هر ساله در آستانه بهار و هفته درختکاری  در کاشت هزاران اصل درخت مشارکت می کند.