انتشار:  شنبه 19 اسفند  ::  08:05   

امام جمعه ایلام:

حادثه تکان دهنده بمباران روستای ماربره ایلام به فراموشی سپرده شده است/ راه اندازی مرز چیلات برای تردد زائران اربعین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حادثه بمباران روستای ماربره ایلام یکی از حوادث تکان دهنده دوران جنگ بوده که به فراموشی سپرده شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،حجت الاسلام لطفی در خطبه های  نمازجمعه  روز گذشته ایلام بیان کرد:در این حادثه که در 19 اسفندماه سال 63 اتفاق افتاد 55 نفر جان خود را از دست دادند که تعداد زیادی از این افراد کودکان خردسال بودند که از طریق بمباران خوشه ای به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه فراموش شدن این حادثه نشان از مظلومیت ایلام دارد افزود: گله مندم از تقویم ها که چنین حادثه تکان دهنده ای را فراموش کرده اند و از بنیاد حفظ آثار می خواهیم که نسبت به گرامیداشت این حادثه اقدام نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام به در پیش بودن نوروز و سال نو اشاره کرد و گفت: با نزدیک شدن به پایان سال وضعیت بازار مناسب نیست و  شاهد گرانی هایی هستیم که از سازمان بازرسی تقاضامندیم نسبت به کنترل قیمتها اقدام نمایند و از بازاریان هم می خواهیم که انصاف را در این زمینه رعایت کنند.

راه اندازی مرز چیلات برای تردد زائران اربعین در دستور کار قرار گیرد

لطفی در ادامه به موقعیت مرز چیلات در شهرستان دهلران اشاره کرد و گفت: این مرز موقعیت بسیار خوبی برای ایران و عراق دارد و از مسئولان کشور می خواهیم نسبت به راه اندازی و گشایش ان برای رفت و آمد زائران اربعین در سال آینده اقدام نمایند.

وی افزود: در بازدیدی که چندی قبل از این مرز داشتیم  هنوز از نظر زیرساختها مشکلاتی دارد که امیدوارم  نمایندگان مجلس و مسئولان استانی این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه ایلام به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت:مشارکت افراد خیر و نیکوکار در این جشن که با همکاری کمیته امداد استان ایلام، آموزش و پرورش و صدا و سیما برگزار می شود می تواند بسیاری از مشکلات نیازمندان استان را در آستانه سال نو برطرف نماید.