انتشار:  شنبه 19 اسفند  ::  09:59   

ششمین کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه تایید شد

سرویس کرمانشاه- مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از تایید ششمین کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس، دکتر نادر پرور اعلام کرد: در پی گزارش وجود تلفات بیماری، اکیپ دامپزشکی در منطقه حضور یافته و پس از اخد نمونه و تایید بیماری توسط آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی، مقررات بهداشتی و قرنطینه ای را تشدید و با همکاری فرمانداری، ادارات ذیربط، حمایت دستگاه قضایی و انتظامی و خود پرورش دهندگان نسبت به معدوم سازی کلیه طیور روستای مذکور اقدام کردند.
وی با بیان اینکه کلیه طیور بیمار معدوم و به روش بهداشتی دفن شدند، گفت: خوشبختانه تاکنون واحدهای صنعتی پرورش طیور درگیر این بیماری نشده اند.
وی نوع ویروس کانون های مشاهده شده در شهرستان کرمانشاه را N5H8 اعلام و صریح کرد: تاکنون انتقال این نوع از ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طیور به انسان گزارش نشده است. 
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه از عموم مردم خواست تا از خرید مرغ زنده به طور جدی خودداری کرده و همچنین با اطمینان خاطر مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
بر اساس گزارش روابط عمومی دامپزشکی، پرور اضافه کرد: پرورش دهندگان صنعتی طیور لازم است با رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ای سلامت طیور پرورشی خود را تضمین کنند.