انتشار:  شنبه 19 اسفند  ::  10:31   

انتقاد شدید روزنامه ایندیپندنت از عدم توجه غرب به وضعیت عفرین

سرویس جهان- روزنامه ایندیپندنت نوشت هر جای دیگر غیر از عفرین کشتار غیرنظامیان اتفاق می افتاد کشورهای غربی از جمله آمریکا عکس های قربانیان را به جامعه جهانی و افکار عمومی نشان می دادند.

به گزارش کردپرس، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت بر اساس گزارش ها بر اثر جنگ ترکیه علیه کردها در عفرین 220 غیرنظامی جان خود را از دست داده و 600 نفر نیز مجروح شده اند اما رسانه های بین المللی از توجه به این اتفاق و بازتاب آن خودداری می کنند.

پاتریک کوکبرن گزارش گر ایندیپندنت با اشاره به منتشر شدن فایل های ویدیویی از اسیر شدن غیرنظامیان توسط نیروهای ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه و نامعلوم بودن سرنوشت آنها می نویسد تعداد زیادی از این ویدیوها و تصاویری از کشته شدگان جنگ عفرین وجود دارد. اگر چنین تصاویری از غوطه شرقی در سوریه که نبرد میان ارتش سوریه وشورشیان تندرو آنجا ادامه دارد منتشر می شد، همه شبکه های تلویزیونی با آب و تاب آن را نشان می دادند و در صفحه اول روزنامه ها چاپ می شد.

وی با اشاره به بی تفاوتی کشورهای غربی و بویژه آمریکا نسبت به کشتار غیرنظامیان در عفرین توسط ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه، نوشت: اگر تصاویر کشته شدن غیرنظامیان و کودکان عفرین مربوط به غوطه شرقی بود نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل این تصاویر را بالای سر خود می گرفت و به جامعه جهانی نشان می داد.

گزارشگر این روزنامه معتقد است ترکیه که بی تفاوتی جامعه جهانی نسبت به اتفاقات عفرین را مشاهده کرده است تهاجم خود به عفرین و دیگر مناطق کردنشین سوریه را سرعت خواهد بخشید.

کوکبرن معتقد است در صورتی که بی تفاوتی نسبت به وضعیت کردها در عفرین ادامه داشته باشد ممکن است ترکیه همان بلایی را که در قبرس شمالی در سال 1974 بر سر کردها آورد و آنها را بیرون کرد اتفاق بیفتد و کردها با پاکسازی قومی در عفرین روبه رو شوند.

کد خبرنگار: 40101