انتشار:  یک‌شنبه 20 اسفند  ::  08:44   

جایزه بهترین فیلم مستند بخش کشاورزی به فیلمساز ایلامی رسید

سرویس ایلام- جایزه برتر بهترین فیلم مستند نهمین جشنواره ملی دوسالانه رسانه های بخش کشاورزی (شهید آوینی) به فیلمساز و مستندساز ایلامی تعلق گرفت.

طالب رماوندی برنده این جایزه در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: این جشنواره ۱۵تا    ۱۷ اسفندماه درشهر مشهد  برگزار شد که وی برای فیلم مستند مژگان برگزیده نخست این جشنواره شد.

وی افزود: در این جشنواره تعداد هزار و 147 اثر شرکت داده شده بود که آثار برتر ارائه شده  به مدت 2 روز با هم به رقابت پرداختند.

 رماوندی به موضوع فیلم مستند مژگان اشاره کرد و گفت: این اثر مستندی است با موضوع تقویت روحیه امید و خودباوری و درباره زندگی و افراد معلولی که توانمندی های خود را در حوزه کار نشان می دهند .

وی افزود:فراتر رفتن ازمحدودیت های جسمی وساختاری (اقتصادی و اجتماعی) و تلاش برای زیستنی قدرتمند،زیبا ومهربان در کانون زندگی دختر جوانی بنام مژگان محوریت این فیلم قرار گرفته است. در این فیلم دختری با وجود معلویت خود ومشکلات خانوادگی با اراده ای محکم ونگاهی همدلانه باسایر همنوعانش تلاش میکند با احداث یک گلخانه جلوه ای ازتوانمندی وامید به زندگی را به نمایش بگذارد.

 به بار نشستن گلخانه ، نمایش توانایی ،امیدوهمدلی جمعی از انسانهایی است که به ظاهر ناتوان دیده می شوند اما نشان می دهد اراده انسانی فراتر از هرنوع محدودیتی با ایمان وپشتکار قادر است قدرتمندانه و پرامید زندگی کند.

وی ادامه داد: این فیلم مستند قبلا چندین بار از طریق شبکه چهار و شبکه سیما به صورت عمومی به نمایش درآمده است.