انتشار:  یک‌شنبه 20 اسفند  ::  09:53   

کمبود توالت و حمام در مناطق زلزله زده

سرویس کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرمانشاه گفت: مردم مناطق درگیر زلزله از نظر رفاهی مشکلات جدی دارند ، کمبود توالت و حمام هنوز باقیست و این موضوع باعث مشکلات جسمی و روحی و روانی می شود.

به گزارش کردپرس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: زلزله اخیر از لحاظ شدت و وسعت ، چالش بزرگی برای ما بود که با همکاری و همدلی همکاران ، حمایتهای وزیر بهداشت و معاونان ، خدمات خوبی در این مناطق انجام شد به طوری که می توان گفت که این خدمات وسیع ، از ماندگارترین اقدامات وزارت بهداشت بود.
 دکتر محمودرضا مرادی اظهار داشت: همچون هر توفیقی ، حفظ و تداوم دستاوردها و نتیجه مهم است و نباید این اقدامات دچار آسیب شود و این مهم تنها در حوزه وزارت بهداشت نیست و رفع مشکلاتی که منجر به تهدید سلامت می شود بر عهده سازمان های دیگر است‌.
وی که در جمع هیات تدوین برنامه بهداشتی زلزله سخن می گفت اظهار داشت: حساسیت زایی ، بیان صادقانه مشکلات و نقاط ضعف ، و هشدار بروز اپیدمی ها در جلسات متعدد موجب شد تا سیاستگذاران و مدیران ارشد بیشتر متوجه اهمیت موضوع شوند.
دکتر مرادی بیان داشت:مردم مناطق درگیر زلزله از نظر رفاهی مشکلات جدی دارند ، کمبود توالت و حمام هنوز باقیست و این موضوع باعث مشکلات جسمی و روحی و روانی می شود.
وی یادآور شد: پس از سه ماه هنوز این مشکلات وجود دارد و با توجه به گرمسیر بودن منطقه از یک ماه دیگر هوا گرم شده و نگرانی ما برای مشکلات بیشتر مردم افزایش پیدا می کند.
رئیس دانشگاه در پایان افزود: تصمیم گرفتیم که از نخبگان ،اساتید و کارشناسان وزارت بهداشت و اعضای هیات علمی برجسته دانشگاه ها، با نگاه علمی مسایل را ارزیابی و در بازدیدها نواقص ما و سازمان ها را برآورد کرده و توسط خود آنان به اطلاع مسئولان رسیده شده و پروتکل اقدامات بهداشتی من بعد ما را تدوین کنند.