انتشار:  یک‌شنبه 20 اسفند  ::  18:03   

لغو بدون اطلاع پرواز تهران-ایلام بخاطر چند صندلی خالی و سرگردانی مسافران

تأخیر در زمان پروازهای فرودگاههای کشورمان اگرچه که یک موضوع طبیعی و معمولی است اما در پروازهای رفت و برگشت در مسیر فرودگاه ایلام  این موضوع برای مسافران این مقصد امری عادی تر و بیشتر از دیگر نقاط کشور است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، با اینکه تأخیر در پرواز برای مسئولان هواپیمایی معمولا قابل توجیه است اما لغو پرواز بدون اطلاع رسانی قبلی و دلایل موجه آنهم بعد از گرفتن کارت پرواز تازه ترین مورد از مشکلات پروازهای تهران- ایلام است که باعث سرگردانی مسافران ایلامی شد.

یکی از مسافران این پرواز در گفتگو با خبرگزاری کردپرس می گوید: روز جمعه 18 اسفندماه با بلیطی که قبلاٌ تهیه کرده بودم برای پرواز از تهران به ایلام به فرودگاه مهرآباد رفتم.

ح- اکرمی افزود: از طریق پرواز شرکت هواپیمایی آسمان پرواز ما ساعت 14 و 30 دقیقه بود  و ما کارت پرواز به مقصد ایلام را هم دریافت کردیم اما در محل گیت خروجی به سمت سالن ترانزیت به ما گفته شد که این پرواز مدتی تأخیر دارد.

وی افزود: بعد از مدت زیادی معطلی و سرگردانی مسافران این پرواز، ناگهان اعلام شد که پرواز شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد ایلام  بخاطر نقص فنی هواپیما انجام نمی گیرد و این پرواز روز بعد باید انجام شود. این در حالی بود که بر اساس شواهدی که ما به دست آوردیم لغو این پرواز بخاطر تکمیل نشدن همه صندلی های این پرواز بوده است.

این مسافر ایلامی افزود: این اقدام ناگهانی و بدون اطلاع رسانی قبلی شرکت هواپیمایی آسمان علاوه بر سرگردانی مسافران باعث خسارت زیادی برای مسافران شد و باعث شد که بسیاری از آنها به داخل شهر برگشته و برخی نیز علاوه بر پرداخت کرایه آژانس دوباره هزینه اقامت در هتل را پرداخت کنند.

اکرمی در ادامه گفت: من در فرودگاه دیدم برخی مسافران که بضاعت مالی برای گرفتن هتل نداشتند و خانه شان در ایلام بود آنشب روی صندلی  های در سالنهای فرودگاه مهرآباد خوابیدند.

وی با اعلام اینکه مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان حتی حاضر نبودند برای پاسخگویی به میان مسافران بیایند و پاسخگوی اعتراضات مسافران باشند، مسئولان این شرکت حتی پول بلیط ها را هم به مسافران را هم برگشت ندادند و گفته شد این پرواز روز بعد انجام می گیرد.