انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  07:48

در نشت خبری مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام عنوان شد:

رشادتهای مردم ایلام در جنگ هنوز معرفی نشده است/ مشکلات استخدامی جامعه ایثارگران ایلام برطرف نشده است

سرویس ایلام- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: مشکلات استخدامی جامعه ایثارگران این استان هنوز برطرف نشده است و بسیاری از فرزندان خانواده های شهداء و ایثارگر این استان هنوز بیکار هستند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سلیمان رستمیان در نشست خبری با حضور خبرنکاران مطبوعات و رسانه های  استان ایلام بیان کرد: در این استان سه هزار و 260 نفر فارغ التحصیل بیکار مربوط به جامعه ایثارگر استان وجود دارد و حدود 200 نفر نخبه نیز در میان خانواده های ایثارگر این استان هستند.

وی با بیان اینکه خدمات نظام به خانواده های شهداء و ایثارگر در مقابل آنچه که حق آنان است هنوز ناچیز است گفت:در کشورهای مختلف جهان به خانواده های افرادی که در کشورشان ایثارگری کرده اند خدمات گوناگونی ارائه می شود.

رستمیان با بیان اینکه این استان بخاطر در گیر شدن مستقیم در هشت سال جنگ و مرز مشترک طولانی با کشور عراق بیشتر از مناطق دیگر در این جنگ آسیب دیده و به آن خسارت وارد شده است گفت: بیش از 11 درصد جمعیت استان ایلام از ایثارگران دوران جنگ هستند و دارای پرونده هستند.

وی با ارائه آماری از شهداء و ایثارگران این استان گفت: استان ایلام نزدیک به سه هزار شهید، 12 هزار جانباز و 337 آزاده داشته و مردم این استان نقش بزرگی در دفاع از کشور درجنگ هشت ساله داشته اند.

رشادتهای مردم ایلام در جنگ هنوز معرفی نشده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام به برگزاری  کنگره سرداران و سه هزار شهید این استان  اشاره کرد و گفت: تمهیدات و مقدمات این کنکره فراهم شده و احتمالا در سال 7 برگزار می شود.

رستمیان با اعلام اینکه کنگره سرداران و سه هزار شهید استان ایلام با حضور یکی از سران سه قوه برگزار می شود افزود: استاندار ایلام عزم جدی برای برگزاری این یادواره داشته و به همین خاطر دبیرخانه کنکره نیز راه اندازی شده است.

وی در ادامه گفت: در معرفی ایثارگری های دوران جنگ در این استان و معرفی شهدای والامقام استان اگرچه که در سطح استانی کارهای خوبی صورت گرفته اما در سطح ملی و کشور هنوز اقدام در خوری صورت نگرفته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام به تولید آثار هنری مربوط به دوران جنگ و دفاع مقدس در استان ایلام اشاره کرد و گفت: تولید آثار هنری دیداری نیازمند  یک سری از زیرساختها است که استان ایلام چنین زیرساختهایی ندارد و آنچه که قبلا می بایست در این زمینه در استان صورت می گرفت انجام نشده است ، هنرمندان نیزحاضر به سرمایه گذاری هنری در این استان نیستند .

به گزارش کردپرس، از نکات جالب توجه نشت خبری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام حضور تعداد انبوه خبرنگاران در این نشست بود به شکلی که بیش از 40 نفر از خبرنگاران رسانه های مختلف در این نشست حضور داشتند.