انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  08:20

استاندار ایلام در نشست خبری با رسانه ها:

رایزنی با مسئولان عراقی در خصوص استفاده از ظرفیت طولانی مرز ایلام

استاندار ایلام گفت: با توجه به مرزهای طولانی استان ایلام با کشور عراق، در حال رایزنی با مسئولان عراقی برای استفاده بهینه از این ظرفیت مهم مرزی هستیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست خبری با حضور خبرنگاران مطبوعات و رسانه های استان ایلام گفت: یکی از موارد مهم در این رایزنی ها ایجاد مرز و گذرگاههای جدید بین استان ایلام و استانهای مرزی عراق بوده که علاوه بر مرز مهران،مرززهای چیلات و چنگوله نیز مد نظر ما هستند.

وی افزود: در  زمینه این مرزها علاوه بر پیگیری هایی که در داخل کشور صورت گرفته، رایزنی های خوبی  با مسئولین عراقی انجام شده است و در حال پیگیری این امور هستیم که از ظرفیت مرز طولانی ایلام به کشور عراق در بالاترین سطح ممکن استفاده کنیم.

برنامه های حوزه شهری ایلام برای کاهش ترافیک

استاندار ایلام با اشاره به کارهای خوبی که در خصوص کاهش ترافیک شهر ایلام انجام شده است گفت: در خصوص ترافیک شهر ایلام ،اجرای تقاطع غیر هم سطح ، ساماندهی دست فروشان و پزشکان و انتقال نمایشگاه های خودرو به خارج شهر از جمله اقداماتی است که در این زمینه در دست انجام و در خصوص تعریض خیابان های شهر ایلام نیز تصمیماتی گرفته شده است.

سلیمانی دشتکی به موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران اشاره کرد و گفت: تمام کارهایی را که باید در زمینه ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران انجام شود پیگیری شده و ما با نمایندگان و مسئولان کشوری در این خصوص رایزنی کرده ایم و منتظر نتیجه هستیم .

وی در خصوص زیرساخت های اربعین در استان ایلام نیز افزود: تاکنون برای جاده سازی منتهی به مهران بیش از 98 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و قبل از اربعین سال آینده جاده ی ایلام به مهران به طور کامل چهار خطه خواهد شد و جاده ملکشاهی به مهران  نیز به عنوان یکی دیگر از راههای منتهی به مرز مهران بازسازی می شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: در زمینه جاده دهلران به اندیمشک نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و این پروژه  نیز در حال واگذاری به پیمانکار است.

استاندار ایلام  به راه آهن این استان به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم این استان اشاره کرد و گفت: راه آهن ایلام از سمت اسلام اباد به ایلام و مرز مهران تعریف شده و به شورای عالی اقتصاد پیشنهاد شده است که در این زمینه کمیسیون شورای عالی اقتصاد جهت استفاده از منابع ارزی این پروپزال را ارائه داده است و قرارگاه خاتم الانبیاء نیز برای اجام این پروژه اعلام آمادگی کرده است.